A Healbot addon beállítása

Minden.

A Healbot addon beállítása

HozzászólásSzerző: Larenon Dátum: 2010.01.29. 15:35

Egyik klántagunknak ígértem egy leírást a Healbot addon beállításáról, aztán miközben írtam arra gondoltam, hogy ide a fórum külső részére is kirakom, hogy mindenki láthassa, hátha másoknak is segít.

Nyah, útmutató Larenon imbaságos Healbot beállításához. :D Nem biztos, hogy minden beállítást elmagyarázok, mert amit nem ismerek azt nem piszkálom :D szóval ha esetleg valami olyan beállítás van, amire kiváncsi lennél, de nem térek ki rá és feltennéd a kérdést, hogy: „Ez és ez mér úgy van?” akkor defaultként tekintsd úgy, hogy azt válaszoltam: „Mer így fasza és kész.” Természetesen mindenki bátran kísérletezhet a beállításokkal, én nem vagyok semmi jónak elrontója. :D

Előre felhívom a figyelmet, hogy ez egy igen hosszú post, talán még új wall-of-text rekordot is sikerül beállítani vele, szóval kávé és három napi hideg élelem ajánlott.

TLDR verzió azoknak akik télleg nem akarnak olvasni: nyisd meg a screenshotokat amiket linkeltem és állíts be mindent úgy, ahogy a screenshotokon van. Miután realizáltad, hogy van valami, amit nem értesz, gyere vissza, fogjál egy kávét és három napi hideg élelmet, majd olvasd el mégiscsak a leírást is (RTFM).

Először is arról, hogyan is érhetjük el a Healbot beállító képernyőjét: gondolom számtalan mód létezik rá, én azt szoktam használni, hogy a Healboton kattintok egyet jobb gombbal az „üres” részen, tehát ahol nincs éppen senkinek a hápé csíkja. Ha ez valamiért nem működik, vagy nem sikerül eltalálni az üres részt, mert például egy üveg Jégermester után próbálkozol a beállítással, akkor szerintem lehet próbálkozni például a minimapon látható „H” betűnek látszó ikonra való jobb klikkel, bár ez nemtom működik-e :D vagy esetleg mondjuk egy /hb o paranccsal, illetve alapesetben, ha még sose volt Healbotunk, akkor a Healbot alján látható egy „Options” gomb, erre kattintva is bejuthatunk a beállítások közé. Ha végképp sehogyse tudsz bejutni a beállító képernyőre, akkor javaslom, hogy töröld az addont és rerollolj valami egyszerű 1 vagy 2 gombos dps kasztra, például mage-re, mert ebben az esetben az a helyzet, hogy a healelés egyszerűen nem neked való, sorry. :-(

Tegyük fel, hogy sikerült bejutni a settings-be, ez a képernyő fogad minket:
Kép
Állítsunk be mindent úgy ahogy itt látjuk, pipáljuk ki ami ki van pipálva a screenshoton, azt jó lesz. Látható, hogy a Hide options button ki van pipálva, ez egyből eltünteti a beállító gombot a Healbotról, nem kell az oda, feleslegesen foglalja csak a helyet. A Right click opens options viszont gondoskodik róla, hogy továbbra is egyszerűen be lehessen jutni a beállító képernyőre a bevezetőben leírt módon. Ezeket az opciókat egyéni preferenciánk szerint aktiválhatjuk, vagy sem, kinek, hogy tetszik, ugye. A Range check frequency-ről szólnék még, ez a beállítás azt mondja meg a Healbotnak, hogy milyen gyakran ellenőrizze kik vannak heal rangen belül. Elméletileg ez befolyásolja a WOW teljesítményét is valamennyire, szóval ha mittomén lefagy a játék, vagy atommód elkezd lagolni, ha a hárdkór arcoknak ajánlott 0,1 sec-es vagy az alatti frissítést állítjuk be, akkor értelemszerűen ezt a csúszkát toljuk el jobbra. Arra figyeljünk még, hogy az ablak alján az összes kaszt legyen bejelölve.

Térjünk át a második beállító képernyőre, tehát alul kattintsunk a „Spells” fülre. Ezt fogjuk látni:
Kép
Kép
Kép
Ez itt a Healbot egyik lelke, itt állítjuk be, hogy milyen kattintási kombinációkra milyen spelleket lőjünk el. A „button” legördülő menüben választhatjuk ki, hogy éppen melyik egérgombot konfiguráljuk. Mindegyik egérgombra több kombináció is rendelkezésre áll, legfelül az aktuálisan kiválasztott gomb sima klikkelésére aktiválódó spellünket állíthatjuk be, majd a shift-klikk, ctrl-klikk, alt-klikk, stb. következik szépen sorban lefelé. Alapesetben ezekbe a mezőkbe, ahogy a screenshoton is látható egyszerűen a spellek nevét írjuk be, így mindig a maximális szintű spellt fogja választani az addon és nem kap el minket Pio RankWatch addonja. :D Gondoljuk át okosan, hogy melyik klikkre melyik spellt lőjük el. Én úgy tapasztaltam, hogy nyilván érdemes a „sima” klikkre a leggyakrabban használt spelleket rakni, míg a különböző billentyűkkel kombózó klikkekre a kevésbe gyakori spelleket rakjuk. Fontos, hogy álmunkból felkeltve is vágjuk, hogy melyik kombó melyik spell, mert csak így tudunk igazán hatékonyan healelni. Például, ha megkérdezed tőlem a priestem beállításait akkor már sorolom is neked, hogy sima bal klikk Flash Heal, shift-bal klikk Power Word: Shield, ctrl-bal klikk Circle of Healing, középső gomb célpont kijelölése, sima jobb klikk Renew, shift-jobb klikk Greater Heal, ctrl-jobb klikk Prayer of Healing. Az, hogy melyik kombón mi van azt télleg álmunkból felkeltve is tudni kell, különben nem leszünk prő healerek, hanem fail healerek leszünk és a Healbot is átalakul Failbottá a kezünk alatt. Figyeljünk rá, hogy a spellek nevét ügyesen okosan írjuk bele az erre szolgáló mezőkbe, mert ha elcsesszük és Lifebloom helyett Filebloom-ot írunk akkor ne csodálkozzunk, ha a tankok alatt végzünk healben a Recounton. Igazi prő arcok azt is megtehetik, hogy különféle csodásabbnál csodásabb makrókat írnak a heal spelljeikre, vagy bármi másra. A Healbot okos, ezért ha esetleg írtunk egy ilyen makrót, akkor a spellek neve helyett akár egy makró nevét is beírhatjuk a klikk kombók mezőibe és a Healbot az adott kattintásra azt fogja végrehajtani. Jaa, értelemszerűen a klikk kombók ugye úgy működnek, hogy a Healbot ablakán valakinek a neve fölé visszük az egeret és megnyomjuk a kombót. A kombóhoz hozzárendelt spellt a Healbot megpróbálja elkasztolni a név tulajdonosára. Például tehát ha a Healboton rámegyek mondjuk a núb Teveli nevére és nyomok egy shift – bal klikket akkor kap egy Nourisht, hogy még egy pár másodperccel meghosszabbodjon az élete. De mondjuk remélem ezt azért nem is kellett volna elmondanom és azért ezt mindenki intuitíve vágta, hogy így működik…. :D Mi van még ezen a képernyőn? Minden kombó előtt van egy kis karika (kőkemény informatikus megnevezéssel: radio button), ami az „Auto Target” névre hallgat. Ha ezt bejelöljük, akkor az adott kombó megnyomásakor automatikusan célpontnak is kijelöli a Healbot azt az embert, akinek a nevén megnyomtuk a kombót. Alapesetben a Healbot nem jelöli ki célpontnak azt akire a kombót nyomjuk tehát annyira prók tudunk lenni, hogy mondjuk kijelöljük az éppen gyilkolt főnököt (boss), hogy lássuk folyamatosan a hápé csíkját és tudjuk mikor esik ki végre belőle a kövér zsákmány (phat loot) és közben vígan healelhetjük a raidet anélkül, hogy lekattintanánk a főnökről. Egyébként bármelyik klikk kombó mezőjébe beírhatjuk a „Target” szót is ez jelzi a Healbotnak azt, hogy azzal a kombóval ki akarjuk célpontnak jelölni azt a karaktert akinek a neve fölött éppen tartjuk az egeret (nálam ez a középső egérgombhoz van rendelve amint az látható is a screenshoton). A kombók után látható két „Auto Trinket” választógomb azt csinálja, hogy ha kijelöljük valamelyiket (vagy mindkettőt akár) akkor az adott trinketet is automatikusan használja az addon mielőtt ellőné az adott kombóra beállított spellt.
Szólnék még az ablak alján látható „SmartCast when out of combat” beállításról. Amikor ez be van kapcsolva, akkor combaton kívül ha bal gombbal klikkelünk bárki nevére a Healboton, akkor a Healbot okosan kiválasztja, hogy mit kell csinálni az illetővel. Ha kevés hápén van akkor elnyomja rá a leggazdaságosabb healt, ha van rajta olyan nyavaja, amit le tudunk szedni, akkor leszedi, rányomja a beállított buffokat illetve ha egy halott nevére kattintottunk akkor elnyom rá egy élesztést. A négy választógombbal (Remove debuffs, Add buffs, Healing spells, Resurrection) szabályozhatjuk, hogy mit akarunk csináltatni a Smart Casttal. Például ha kikapcsoljuk a Healing spells opciót, akkor nem pazaroljuk a manát a healre, egyen kaját a szlekker, vagy kötszerezze fel magát!

Térjünk át a következő fülre, a „Skins” ablakra.
Fent a piros gombokkal váltogathatunk a különféle opciók között, elég sok van, vegyük is őket sorra:

General ablak:
Kép
A „Background” – ra kattintva beállíthatjuk a Healbot háttérszínét, ez nálam full fekete, de persze kinek, mi tetszik.
A „Border” a Healbot keret színe, igazából sok vizet nem zavar, mert gondolom nem akar senki ilyen nagyon vastag keretet, szóval valójában tökmindegy szerintem, hogy milyen színre állítjuk be.
A Lock position ha be van pipálva rögzíti a Healbotot az aktuális pozíciójában és akármit is csinálunk nem tudjuk elmozdítani. Ez nem rossz, mert ha épp wipe helyzet van és ész nélkül fék nélkül nyomkodunk minden kombót, hogy valahogy megmentsük a tankot akkor ha nincs ez bepipálva, előfordulhat, hogy kasztolás helyett véletlenül melléklikkelünk és annyit érünk el csak, hogy arrébb rakjuk a Healbot ablakot az instant Healing Touch helyett és wipe. Ilyenkor természetesen nem valljuk be noobságunkat, hanem azt mondjuk, hogy „sorry, óriási lag spikeom volt”, esetleg valami olyasmit is mondhatunk, hogy: „meg amúgyis cd-n volt az instant nagyheal”. Az igazi prő healerek azonban egyáltalán sosem reagálnak a healelésüket érő kritikákra. Egyrészt mi healerek nem alacsonyodunk le holmi heal vitákra egyszerű tankokkal és dps-ekkel, mer úgyse értik, másrészt minden prő healer tudja, hogy egy healer sosem hibázik, mindig a maximumot nyújtja, tehát eleve értelmetlen a healelésünkkel szemben megfogalmazott kritika, ígyhát szóra sem méltatjuk. Ha esetleg egy másik healer fogalmaz meg kritikát a healünkkel kapcsolatban, akkor az mindig azt jelenti, hogy a saját hibáit próbálja leplezni, el akarja terelni róla a figyelmet és ránk kenni, így természetesen erre a kritikára sem válaszolunk, hanem magunkban elkönyveljük, hogy ő volt a hibás a wipeért. NODE! Térjünk vissza a Healbot beállítására!
Hide Party Frames – alapvető, hogy be van jelölve, eltünteti a Blizzardos party frameket.
Monitor Aggro – azt figyeli, hogy a számítógépünk monitora mennyire mérges ránk…. Nem ám, csak vicceltem! Igazából annyit csinál, hogy bejelöli, kin van aggró. Ez hülyeség kérem, kapcsoljátok ki, tök fölösleges. Vagy tőlem be is kapcsolhatjátok, de télleg kit érdekel kin van aggró? Akinek fogy a hápéja, azt healeljük, azt csá’.

Healing ablak
Kép
„Alert level” – ezzel azt lehet beállítani, hogy a Healbot mikor „világosítja ki” valakinek a hápé csikját, hogy lássuk az illető bajban van és igényli a teste a gyógyítást. Nálam ez 95%-ra van beállítva, szóval ha valaki egy picit is sebződik a raidben, azt látom, ne aggódjatok, ezért télleg tök felesleges izgatottan kiáltozni ventrin, hogy „HEAL, HEAL!” Mire ti észreveszitek, hogy tök alacsony a hápétok és elkezdtek kiáltozni addigra valamelyik healer már biztosan munkálkodik rajta, hogy megmentsen benneteket. Igazán prő healer arcok megtehetik, hogy mondjuk beállítják ezt a csíkot 5%-ra, ilyenkor értelemszerűen csak azoknak a hápé csíkját aktiválja a Healbot akiknek *igazán* nagy szükségük van a healre. :D Persze valószínűleg, ha valakit hagyunk 5% hápéig lesebződni, azt már nem sikerül megmenteni, de kit érdekel? Erre való a combat rez!
„Sort raid bars” – ez azt mondja meg, hogy milyen módon legyenek rendezve a Healboton az emberek. Én oldschool módon groupok szerint rendezek, de persze mindenki bátran kísérletezhet más opciókkal is.

„Inc. Heals” ablak
Kép
Azt lehet itt engedélyezni, hogy a healboton az emberek hápé csíkján mutassa a healbot (egy halványabb csíkkal), hogy mekkora healek jönnek az emberekre, tehát adott esetben mondjuk ha látjuk, hogy a célpontunkra más is kasztol, akkor gyorsan átállhatunk inkább valaki másra. A gyakorlatban ez persze úgy működik, hogy: két healer majdnem egyszerre elkezdi healelni Tevelit, mindketten meglátják a healboton, hogy hoppá, valaki már kasztol rá és egymástól függetlenül mindketten átállnak valaki mást healelni. Teve meg ottmarad egy szál heal nélkül, meghal és wipe.

„Chat” ablak
Kép
Ha az őrületbe akarjuk kergetni az embereket akkor itt beállíthatjuk, hogy minden egyes healünkről, decurse-ről, buffról, rezről whispert küldjünk a célpontnak például, vagy akár raid chatre az egész raidnek. Én ezt sosem mertem kipróbálni, mert nyuszi vagyok, amit viszont használok belőle, az a különféle élesztések raid chatre küldése. Egy-egy wipe után ha nem visszafutás van, akkor jó lehet látni raid chaten, hogy ki kit kelt éppen és akkor így megakadályozható, hogy mondjuk 3 healer ugyanazt az embert keltse. Combatban pedig esetleg ha a combat rez célpontját ilyen módon benyomom raid chatre akkor szintén talán elkerülhető, hogy egyszerre 2-3 druidnak is elpukkanjon a combat reze ugyanarra az emberre. A screenshoton így van beállítva a Healbot, a „Notify for resurrection only” opcióval érjük el, hogy a sima healeket ne jelezze a healbot, csak a támasztásokat.

„Headers” ablak
Kép
A groupok felett megjeleníti, hogy melyik groupról van szó (pl. Group 1, Group 2, stb.). Ha a barokat más elv szerint rendeztük a Healing ablakban, akkor értelemszerűen mások lesznek a fejlécek is. Állítsuk be úgy ahogy a screenshoton látható, mer így fasza, és kész.

„Bars” ablak
Kép
A hápé csíkok megjelenítéséért felelős. Én nem szeretem ha full tele van a képernyő ezért igyekeztem viszonylag kicsi, de azért még jól látható méretű barokat csinálni. A screenshoton látható értékeket érdemes szerintem beállítani, de ha valaki esetleg kísérletezni akar velük, akkor nézzük át mi mit csinál:
No. groups per column – oszloponként hány sor legyen maximum (ez függ attól is, hogy mit állítottunk be bar rendezési elvnek, ha groupok szerint rendezünk, akkor ez azt jelenti, hogy egymás alatt max 3 groupot mutat, utána kezd egy új oszlopot)
Height – a barok magassága
Width – a barok szélessége
Row spacer, Col spacer –a sorok és oszlopok közötti hely nagysága
Enabled opacity – amikor range-ben van az illető hápé bar tulajdonosa és a hápéja a Healing ablakon beállított % alatt van, akkor mennyire legyen világos a bar
Incoming heals opacity – csak akkor van értelme ha bekapcsoltuk a célpontra érkező healek mutatását. Értelemszerűen érdemes az enabled opacitynél kisebbre venni, hogy el tudjuk különíteni melyik az ember tényleges aktuális hápéja és melyik a bejövő heal.
Out of range opacity – a heal rangen kívüli célpontok hápé csíkját a Healbot így érted „kifakítja”, hogy egy pillantással át tudjuk tekinteni a healboton, hogy ki van rangeben és kihez kell esetleg közelebb menni. Ennek a „fakításnak” a mértékét állíthatjuk itt be.
Disabled opacity – mennyire legyen kifakítva azoknak az embereknek a barja, akiknek a hápéja nagyobb még, mint a Healing ablakon beállított % (vagyis még nem érdemes healt pazarolni rájuk).
Aggro bar size – fingom sincs :D gondolom akkor van szerepe, ha beállítjuk az aggro figyelőt (general ablak – Monitor Aggro)
Mana bar size – a hápé csíkokra rátesz egy - az illető aktuális manáját mutató - csíkot is, ennek a magasságát állíthatjuk itt be.
Color bar by – ha ezt bepipáljuk akkor például megadhatjuk (Class opció), hogy a hápé barokat az adott kaszt színére színezze ki. Ez hülyeség kérem, úgy nézne ki akkor a Healbot mint egy karácsonyfa. Sokkal jobb szerintem, ha a barok színe egységes. Úgyhogy ezt ne pipáljuk be szerintem.

„Text” ablak
Kép
Milyen szövegek legyenek a hápé csíkokon. A screenshoton látható beállítással csak a nevet jeleníti meg a healbot, pont nemérdekel, hogy hány %-on van az illető, látom, hogy kábé mennyi hápéja van a csíkja hosszából, azt kész.
Color text by class – az illető nevét a kasztja színére színezi. Ez hülyeség kérem, megintcsak karácsonyfa effektus. Egyféle színnel legyenek írva a nevek szerintem, az a frankó.
Show class on bar – megint egy haszontalanság. Ikonnal (icon) vagy szövegesen (text) megjeleníti az illető kasztját. Ez hülyeség kérem! Kit érdekel, hogy milyen kasztú az illető, ha sérült, kell neki a heal és kész :D A nevéből amúgyis valszeg tudom, hogy kicsoda micsoda.
Double text line – gondolom kétsoros szöveg. Hülyeség ez is.
Show health on bar – ha bekapcsoljuk számmal is jelzi az illető hápéját. As delta – mennyi hiányzik. As percentage – százalékosan. Include incoming heals – bejövő healeket is figyelembe veszi. Separate incoming heals – nemtom, gondolom valahogy külön is megmondja mennyi lesz kábé a bejövő heal.
Alul a három színes gombra kattintva állíthatjuk be a hápé csíkok színeit. Megpróbáltam screenshotolni a pontos színbeállítást, de amikor a színválasztó izé feljött akkor nem működött a printscreen gomb. :D Fura, de ez van, kísérletezzetek vagy próbáljátok belőni a screenshoton látható színeket, ha utánozni akartok. :D

„Icons” ablak
Kép
Beállíthatjuk milyen ikonokat jelenítsen meg a hápé barokon a Healbot. Értelemszerűen a hotok ikonjait, a debuffok ikonjait és a raid ikonokat lehet aktiválni.
Az icon position szabályozza, hogy az ikon hol helyezkedjen el a baron. On bar – rajta a csíkon. Off bar – a csík mellett. Left side – bal oldalon. Right side – jobb oldalon.

És kész a skins! :D Máris áttérhetünk a következő fülre, a Cure tabra. Ezen az ablakon határozhatjuk meg, hogy a decurse-ölhető csúnyaságok közül mit és hogyan jelezzen a healbot.
Kép
Látható, hogy nálam az ablak felső része nincs kitöltve, ez azért van, mert én külön a Decursive addont használom decurse-re, mert az nekem kényelmesebb és pont. Ha valaki mégis a Healbotot szeretné használni:
Spell to remove debuffs – kiválaszthatjuk a decurse spelljeink közül, hogy melyikekre figyeljen a Healbot. A mellette levő check members menüben megadhatjuk, hogy pontosan kikre figyeljen, tehát például megtehetjük, hogy mondjuk nem az egész raidet figyeltetjük, hanem csak a tankokat például.
Az ignore debuffsban kiválaszthatjuk, hogy mik azok a debuffok, amiket nem akarunk decurse-ölni. By class – ha például egy Warrior kap intellect csökkentő debuffot, azt nem jelzi a Healbot Non harmful – nem veszélyes debuffok, gondolom olyanok, amik például sebzést nem okoznak. Slow movement – mozgási sebesség csökkentő debuffok, gondolom azért hogy ne pazaroljuk a manát például egy egyszerű „Slow” effektre. Short duration – a beállított értéknél rövidebb ideig tartó debuffokat nem figyeli a Healbot.
A Custom beállítással tudjuk megoldani azt, hogy az egyes főnök csatákban fontos szerepet játszó debuffokat figyelje nekünk a Healbot. Például mondjuk azt, hogy jelölje nekünk meg azonnal azokat az embereket, akik Kel’thuzadnál beszopják a Frost Blastot, mert őket ugye azonnal healelni kell. A Customnál megadott debuffok felkerülésekor a Healbot az illető hápé csíkját pirosra színezi (vagy arra a színre amit beállítunk alább a „Custom” színválasztóra kattintva), így egyből látjuk, hogy valaki valami csúnyaságot kapott. A figyelni kívánt debuffokat nekünk magunknak kell kézzel belerakni a Healbot figyelő listájába. Erre szolgál a „New debuff” mező. Ide pontosan be kell írnunk annak a debuffnak a nevét, amit figyelni akarunk, majd rányomunk a Save gombra. Ízelítőnek mutatom az én listámat:
Kép
A bar colours gombokra kattintva állíthatjuk be, hogy a különböző nyavajákat milyen színnel jelezze a Healbot. Amikor valakire felkerül a gombra írt típusú debuff, akkor az illető hápé csíkja átszíneződik a megadott színre, hogy egyből lássuk valamit tenni kell vele. Szerintem érdemes meghagyni az alapbeállításokat itt.
Debuff warnings – amikor valakire felkerül egy debuff a Healbot hangjelzéssel tud figyelmeztetni, itt állíthatjuk be a nekünk tetsző hangot.

Térjünk át a Buffs fülre.
Kép
Itt azt állíthatjuk be, hogy a Healbot figyelje azokat a buffokat, amiket kasztolni tudunk és ha valakiről hiányzik valamelyik, akkor annak az illetőnek a hápé csíkját színezze át, hogy tudjuk, orvosolni kell a hiányt.
Monitor for missing buffs – ha kipipáljuk onnantól figyeli a Healbot a beállított buffokat.
Az „also in combat” opciót én nem szoktam bejelölni, mert combatban nem szeretem, ha más színűre változnak a hápé csíkok, csak akkor persze, ha valami nagyon veszélyes csúnyaságot kell leszedni (lásd az előző „Cure” tabot). Combatban tudom, hogy mindenkin megvannak a buffjaim, ha valakit élesztünk akkor arra meg úgyis automatikusan felrakom a teszkós verziót, azt kész, fölösleges a Healbotnak is figyelni és színezgetni a barokat.
Ez alatt a listában kiválaszthatjuk azokat a buffokat, amiket kasztolni tudunk és használni is akarunk. Miután a buffot kiválasztottuk, a mellette levő lenyíló listából kiválaszthatjuk, hogy kikre figyeljen a Healbot. On raid – az egész raidben mindenkire, On self – csak saját magunkat nézi, illetve ezeken kívül megadhatunk kasztokat is, akkor csak azokat figyeli. A bar colours-nál megadhatjuk milyen színűre színezze a healbot a hápé csíkját azoknak akiken nincs ott a kiválasztott buff. Ez nálam egységesen ilyen ezüst szín, nem állítottam be külön buffok szerint, mert igazából nem is érdekel, hogy pontosan mi hiányzik az emberekről. Mivel combaton kívül buffolok, be van kapcsolva a SmartCast ugye, tehát addig nyomogatom a bal gombot az ezüst színű hápé csíkokra, amíg át nem változnak „rendes” színűre, onnantól tudom, hogy az illetőn rajta van minden buff, amit akarok.
Alul van még egy beállítás „Show buff before it expires”. Ha egy adott buffból már csak a megadott idő van hátra egy adott emberen, akkor átszínezi az illető hápé csíkját az adott buffhoz megadott színre, mintha hiányozna róla a buff. Így folyamatosan buffolhatjuk az embereket mielőtt még lejárna róluk az előző, ezzel pedig elkerülhetjük a felesleges nyavajgást, hogy „jaaaaaj, legyen druid rebuff” – ugye ilyesmit ritkán hallani? Bizony ritkán. A Healbot a felelős érte.

Az uccsó fül következik a „Tips” tab.
Kép
Itt ingyenes játéktippeket, illetve borravalót kaphatunk, attól függően, hogy éppen melyik magyar megfelelőjét választjuk a „Tips” szónak. Nem ám, csak vicceltem! Valójában a Tips fülön a tooltip beállításokat adhatjuk meg, vagyis azt, hogy milyen információk legyenek abban a tooltipban amit a Healbot jelenít meg amikor valakinek a nevére visszük az egeret.
Show tooltips – A tooltipek ki-be kapcsolása.
Constantly update – csak combaton kívül van értelme, combatban nem működik, egyébként azt jelenti, hogy kb. 1 másodpercenként frissíti az infókat. Ha kikapcsoljuk feltételezem kevesebbet „fogyaszt” a Healbot és talán egy tized milliszekundummal kisebb lesz a lagunk.
Hide tooltips in combat – combatban nem mutat tooltipeket.
Show target information – megmondja a célpont nevét, kasztját, szintjét, tartózkodási helyét, telefonszámát, lakáscímét, hölgyek esetében a befoglaló méreteket, és ha ezek a méretek szívünknek kedvesek, akkor egyből be is jelöli iwiwen az illető hölgyet.
Show my buffs – a célponton levő buffjaink hátralevő idejét mutatja.
Show detailed spell information – részletes infókat közöl a különféle beállított klikkelési kombókhoz rendelt spellekről, konkrétan azt, hogy mennyit fog healelni várhatóan a célponton az adott klikkelési kombó.
Show heal over time recommendation – gondolom javasol a healbot egy hotot, amit a célpontra érdemes rakni. Ez hülyeség kérem! Minden hotot rá kell b…szni mindenkire, azt csá’!
Position tooltip – hol legyen a tooltip, nekem Next to cursor, azaz az egérmutató mellett közvetlenül, de be lehet állítani, hogy például a Healbottól jobbra, balra, vagy akár alatta legyen, ahogy tetszik.
Az Opacity az meg a tooltip átlátszósága.

És ennyi. Kész is, sikerült beállítani a Healbotot. :D A screenshotokon látható beállításokkal kábé így néz ki, „akció közben”:
Kép
Larenon
Látó

Re: A Healbot addon beállítása

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2010.01.29. 16:25

Nagyon jó leírás, sok újat tudtam meg belőle, köszi! :)
Pár dolog.

"
Monitor Aggro – azt figyeli, hogy a számítógépünk monitora mennyire mérges ránk…. Nem ám, csak vicceltem! Igazából annyit csinál, hogy bejelöli, kin van aggró. Ez hülyeség kérem, kapcsoljátok ki, tök fölösleges. Vagy tőlem be is kapcsolhatjátok, de télleg kit érdekel kin van aggró? Akinek fogy a hápéja, azt healeljük, azt csá’.
"
Paladinnál viszont egy rendkívül hasznos funkció, ha valami sokmobos okosságon egy caster leagrózik azt azonnal látod és máris repülhet rá a bop, bocsánat, most már a hopp. Vagy akár a szalvéta. Pvpben pedig látod, hogy ki targetolnak a csúnya hordások, ami szintén nem egy rossz dolog.
Meg amúgy is jóság, mert a legtöbb boss főnök a képességei használatához letargetol a tankról így ennek a beállításnak hála mindig látni fogod, hogy épp kire castol a boss akkor is ha épp nem ő van targetolva.
Nem zavaró beállítás ez, piros csíkot tesz az agrózók HPcsíkja szélére pont ugyan úgy, mint az active barhoz a fehéret és ennyi, én ajánlom a használatát paladinoknak mindenképp, de szerintem amúgy se zavaró és a pluszinfó mindig jól jön.

"
„Sort raid bars” – ez azt mondja meg, hogy milyen módon legyenek rendezve a Healboton az emberek. Én oldschool módon groupok szerint rendezek, de persze mindenki bátran kísérletezhet más opciókkal is.
"
Én sub sortnak ajánlom a Max Health-t, pláne ha ahogy lentebb írtad nem iratod ki, hogy kinek mennyi HPja hiányzik, így tudhatod, hogy kik bírják tovább az abajgatást és kikbe nem árt hamarabb beleinvesztálni némi jóságot.
Illetve ehhez az ablakhoz mondanám neked Lare, hogy ha felül bepipálod, hogy a járműveket is pakolja ki külön, akkor többé-kevésbé elkerülhető az az eset, amire annó Malygosnál panaszkodtál. Persze combatban nem mindig történnek az ilyen barszintű változások olyan flottul, de azért elfér oda az a pipa és tudni fogod healbotról targetolni jó eséllyel a járműveket is.
Weaponizing demons for a brighter tomorrow.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Larenon Dátum: 2010.01.29. 16:31

Pio írta:Illetve ehhez az ablakhoz mondanám neked Lare, hogy ha felül bepipálod, hogy a járműveket is pakolja ki külön, akkor többé-kevésbé elkerülhető az az eset, amire annó Malygosnál panaszkodtál. Persze combatban nem mindig történnek az ilyen barszintű változások olyan flottul, de azért elfér oda az a pipa és tudni fogod healbotról targetolni jó eséllyel a járműveket is.

Whoa, na ezt majd kipróbálom, mert az halálra idegesít, hogy rányomok és nem targetel, ha járműben ül valaki.
Larenon
Látó

HozzászólásSzerző: blackyy Dátum: 2010.01.29. 19:12

hm.. ezt még letekerni is nagyon sok időbe telt:D Maradok annál inkább h nem használok addont :P
D'oh!!
blackyy
Lovag

HozzászólásSzerző: gyimi Dátum: 2010.01.29. 21:52

Előre is bocs az offért :D

Sziasztok btw

Képtelen voltam nem észrevenni (tudjátok, hogy alapból qrvajó a szemem ;) :D ): [Guild] [Pio]: A pukim látszhat ilyen hideg időben? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(egyébként látszódhat, nem látszhat )

/on

Ez a healbot még mindig létezik? :-o
gyimi
Klántag

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2010.01.30. 00:55

Szép leírás. Régen én is ezt használtam. Valahogy sose sikerült a barokat rendesen beállítanom :roll:
Manapság a decursieve és a clique (itt ráadásul külön állítható ugyanarra a gombra a defensive, offensive és out of combat dolgok, pl barátot healel, ellenre meg CC-t rak a 4-es egérgombra) addonok teljesen megfelenek.
Ment-ment a nyuszika az erdőben. Egyszer csak egy tisztáshoz ért.
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Békefenntartásra Alakított Zónafigyelő Organizmus
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2010.01.30. 00:57

gyimi írta:Előre is bocs az offért :D

Sziasztok btw

Képtelen voltam nem észrevenni (tudjátok, hogy alapból qrvajó a szemem ;) :D ): [Guild] [Pio]: A pukim látszhat ilyen hideg időben? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(egyébként látszódhat, nem látszhat )

/on

Ez a healbot még mindig létezik? :-o

Lol :D

Ez a kép akkor készült, amikor épp Gyakorikérdések.hu maratont tartottunk a guildcseten. És ez a pukis még az egyik legszolidabb "gyakori kérdés" volt az oldalon... :D
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: gyimi Dátum: 2010.01.30. 01:10

Pio írta:Lol :D

Ez a kép akkor készült, amikor épp Gyakorikérdések.hu maratont tartottunk a guildcseten. És ez a pukis még az egyik legszolidabb "gyakori kérdés" volt az oldalon... :D

Pio legfeljebb majd átmoderálja az újabb offomat a vicces dolgokhoz, de leírom itt :P (elvégre azért modi, hogy dolgozzon, nem? :twisted: )
Természetesen ismerem a GYK-t :D Ilyen kérdéssel nem találkoztam. :P De jó próbálkozás volt a GYK-ra kenni 8-) ;) Egyébként nekem mostanában a kedvencem ez a kérdés volt. :lol: :lol:
gyimi
Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2010.01.30. 01:52

Tessék, parancsolj, ITT VAN!
Na persze ez még nem jelenti azt, hogy nem én írtam ki a kérdést... :D
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Kistigrys Dátum: 2010.02.08. 00:06

Lare nagyon köszi :)
Nekem mindenképpen hasznos volt, főleg, hogy most gyúrok a healer gearre offba :)
Nem akarom, hogy a körülmények alakítsanak engem...
Én akarom alakítani a körülményeket..
F. Costello
Kistigrys
hajdani Klántag

Vissza: Általános beszélgetés