Help Me...

Minden.

Help Me...

HozzászólásSzerző: goodtotem Dátum: 2008.09.03. 16:50

Sziasztok

Lenne egy nagy kérésem a számítogép gurukhoz...

Tegnap este felraktam egy Vistat a gépemre, azóta kb 15 percenként ujra indul a szerkezet. A probléma az hogy ma visszaraktam az eddig használt XPmet és azzal is ugyan ezt csinálja. Leteszteltem a ramokat egyesévelminden létező szöszmörgést végigjátszottam (videókártya driver, chipset driver, stbstb...) amit tudtam és eszembe jutott. Csak játéknál csinálja.

Ha valakinek lenne ötlete az vésse ide pls, mert szervizbe nagyon nem szívesen vinném.

Előrre is köcce mindenkinek.
goodtotem
hajdani Klántag

Re: Help Me...

HozzászólásSzerző: Innovindil Dátum: 2008.09.03. 18:04

Hőmérsékleti problémának tűnik elsőre. Megkéne nézni, hogy a proci milyen hőmérsékleten van, mert ha nagyon magas akkor a gép újraindítja magát.
Innovindil
a Smaragd Álom Őrzője

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.09.03. 18:16

Szinte biztosan az a gond, amit Inno mond. Viszont nem feltétlenül túl meleg a CPU, az is lehet, hogy viszonylag alacsonyra van állítva a restartolási hőmérséklet. BIOS-ban nézegesd meg, hogy kábé hány fokos a CPU és mennyire van állítva a limit. Aztán neten nézz utána, hogy milyen maximális elbírható hőmérsékleteket írnak a Te CPUdhoz, tuningolós oldalakon lehet erről infót találni, de a legegyszerűbb google-zni. Általában 70-90 celziuszig még "belefér", de ez nagyon erősen típusfüggő, van olyan, ami már 70nél károsodhat és van olyan, ami 100nál se. Persze minél alacsonyabb annál jobb.
Weaponizing demons for a brighter tomorrow.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: goodtotem Dátum: 2008.09.03. 18:50

Rögtön reset után ezeket irta az everestem...

--------[ Érzékelő ]----------------------------------------------------------------------------------------------------

Érzékelő tulajdonságai:
Érzékelő típusa ITE IT8712F (ISA 290h)
Alaplap neve Chaintech VNF4 Series

Hőmérsékletek:
Alaplap 20 °C (68 °F)
CPU 41 °C (106 °F)

Ennek azért illenék beleférnie , de ujrapasztáztam a procit is meg a vga-t is... sajna nem segített.
Próbálkozom bőszen
goodtotem
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.09.03. 19:03

Akkor még egy ötletem van, talán a táp kezd kikészülni. Ezt esetleg úgy tesztelheted, hogy ha lekötsz minden felesleges hardvert akkor hogy bírja a gép illetve ha nem mindig restartol hanem néha elindul (az everest tesztelés alapján ez a helyzet) akkor hirtelen kezdj el minden vinyóról, optikai meghajtóról másolgatni. Ha ettől meghal, akkor valószínűleg táppal van a gond.

Ha az előző nem vezet eredményre, akkor lehet a videókártya jó eséllyel, de arra nem tudok kizárólagos tesztet mondani. Kell kunyerálni valakitől egy kölcsön videókarit és letesztelni. De semmiképp ne mondjad annak, akitől kunyizod, hogy lehet, hogy a táp rossz, mert akkor tuti nem engedi, hogy betedd a gépedbe :)

RAMot azért se hinném, mert ha azzal van a baj az általában kékhalálhoz vezet és nem szimpla restarthoz.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: goodtotem Dátum: 2008.09.03. 19:46

Igen én is erre kezdtem gyanakodni, és egyszerűen lehuztam a videokarit a tápról bár most (a windows szerint ) kissebb teljesitménnyel megy a kari, de ha igy nem lesz ujraindulás akkor talán meg van a hiba...

(UI: Műxik uh meglett a hiba ugy nézki, köszi a helpet...)
goodtotem
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Danan Dátum: 2008.09.04. 00:10

Még lett volna egy tippem. Van egy régi vírus, ami ezt csinálta xp-n. Asszem a blaster volt az.
Lehetett volna egy új változata pölö.
Danan
a havasi vadász

HozzászólásSzerző: Cikklon Dátum: 2008.09.04. 09:05

Gabesz most cserélt gépet mert beszart az alaplapja. A tünet az volt hogy állandoan ujraindult a gép. Eleinte csak naponta egyszer kétszer aztán ez egyre sürübb lett és a végén már butolásután 1-2 percel ujraindult. Mindent kicseréltem benne mire végre rájöttem hogy alaplap a baj. Gondoltam leirom nektek hogy tudjátok ez is csinálhat ilyet.
Agressor lvl70 NE Tank Warrior
Cikklon lvl80 NE Resto Druid
Cikklon
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Phapné Dátum: 2008.09.04. 18:50

Nekem amikor ilyenek csinált, akkor fura szag is jött ki belőle! Hopp egy slot memoria... :D
Amikor legközelebb csinálta, hopp mégegyslot memoria, aztán táp, aztán alaplap. :D mókás dolog

De már ilyen jó összegböl össze lehet hozni egy viszonylag korrekt gépet! :)
Phapné
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Cygnus Dátum: 2008.09.05. 06:25

Mitől van az, hogy mondjuk a C meghajtó a rendszer ami 10 giga van neki hagyva, és ez egyszer csak eltünik és marad 200 mega vagy kevesebb es a gep fogja magat es kiirja a windos hasznalatahoz nincs megfelelo hely....stb és fogja magat es kilovi magat a gep és alig birom elinditani. Az hagyjan de a C meghajton nincs semmi, csak a progik es a windos aminek kb 5 giganak kene lennie. A tobbi 5 hova lett? Es miert all le a gepem?
Cygnus
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Phapné Dátum: 2008.09.05. 06:41

Cygnus írta:Mitől van az, hogy mondjuk a C meghajtó a rendszer ami 10 giga van neki hagyva, és ez egyszer csak eltünik és marad 200 mega vagy kevesebb es a gep fogja magat es kiirja a windos hasznalatahoz nincs megfelelo hely....stb és fogja magat es kilovi magat a gep és alig birom elinditani. Az hagyjan de a C meghajton nincs semmi, csak a progik es a windos aminek kb 5 giganak kene lennie. A tobbi 5 hova lett? Es miert all le a gepem?

Biztos a firefox vagy az explorer ment mindenféle dolgokat! Csak az OOW forum megterhelő az emberi agynak... :D Mit szoljon hozzá, egy - az emberi agyhoz fejletlen - gépezet... :D

Vagy nemtom :D

Szerk: van egy Ad-aware nevü progi, ami ilyen spy-program gyüjtö elvile, de mindenféle szemetet összeszed! Azt engedd rá, mert meg lehet lepödni, hogy mennyi mindent talál!

Szerk2: De van olyan, hogy megtalálja, tudod, hogy nem kéne ott lennie. És nem tudsz vele mit csinálni.

Szerk3: :D :D Na ez már kemény! Én ilyen esetekre tartok egy Win xp telepitö dvd-t. Minden más máshol van, csak alapvetö progik vannak a C-n. PL windows, firefox, msn, mirc, stb. Minden más máshol van. Így ha valami nem jo, 1óra alatt új OPrendszer, és minden juhu. WOW-ot nem akarok megint másfél napig telepiteni meg peccselni... :D

szerk4: Többet neszerkesztek!
Phapné
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.09.05. 08:38

Érdemes EZT is kipróbálni, Szirup tegnap hasonló dolgokra panaszkodott és 4 gigát ürített neki.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Innovindil Dátum: 2008.09.05. 09:05

Irys gondolom azért, mert kb 7 gigát elvisz maga a rendszer és a progik. Ellenőrizd, hogy mennyit foglal a Program Files a Windows és a Documents and Settings folderek. Aztán van egy file ami rejtett ez a pagefile vagy virtuális memória, ami több giga is lehet, mivel minden adat forgalmat a vinyó és a memória között itt tárol. Ezt át lehet helyezni másik meghajtóra is, bár asszem a régi file-t nem fogja eltűntetni azt manuálisan el lehet majd távolítani.

Aztán a letöltések hova kerülnek C meghajtó?

Minden installáció utáni maradék a Temp folderekbe kerül ami szintén pár száz vagy akár giga is lehet. Windowsos patchek amiket letölt a számítógép szintén helyet foglal ami a windows könyvtár méretét növeli. Interneten való böngészés következtében az összes letöltés az Internet Temporarly folderekbe kerül ami szintén sok mega lehet ha nem ürítetted régóta.

Annyit lehet tenni, hogy kikeresed mi az ami feltünően sok helyet foglal és körülnézel benne mit lehetne törölni.
Innovindil
a Smaragd Álom Őrzője

HozzászólásSzerző: Cikklon Dátum: 2008.09.05. 09:23

Még helyet foglal a hiberfil.sys nevű fájl is ha engedélyezve van a hibernálás ami annyi helyet foglal mint amennyi ram van a gépedben. Hogy ha nem akarsz hibernálni akkor ezt kikapcsolhatod a Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségek ablak hibernálás fülénél. És még a lapozofájl is lefoglalhat 1-2 gigát a C: meghajtón. Ezt át lehet tenni másik meghajtókra de igazából ha csak rendszer meg a progik vannak akkor ez felesleges lesz.

Ha nem akarsz ilyen tisztitoprogikat használni akkor ellenőrizd a C:/Documents and Settings/[Username]/Local Settings/Temp könyvtárat és abból mindent törölhetsz. Itt szokott felgyülemleni sok felesleges cucc.
Cikklon
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2008.09.05. 09:39

Rosszabb esetben sectorhiba a vinyón (rossz leállítás, áramszünet vagy egyszerű öregedés). Ha még szar helyen is van, egyes file méretek nagységrendekkel nagyobbak lehetnek. Aszem a hitachi oldalán van hozzá jó kis teszter program (drive fitness test).
Ment-ment a nyuszika az erdőben. Egyszer csak egy tisztáshoz ért.
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Békefenntartásra Alakított Zónafigyelő Organizmus
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Cygnus Dátum: 2008.09.05. 16:32

Agressor írta:Még helyet foglal a hiberfil.sys nevű fájl is ha engedélyezve van a hibernálás ami annyi helyet foglal mint amennyi ram van a gépedben. Hogy ha nem akarsz hibernálni akkor ezt kikapcsolhatod a Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségek ablak hibernálás fülénél. És még a lapozofájl is lefoglalhat 1-2 gigát a C: meghajtón. Ezt át lehet tenni másik meghajtókra de igazából ha csak rendszer meg a progik vannak akkor ez felesleges lesz.

Ha nem akarsz ilyen tisztitoprogikat használni akkor ellenőrizd a C:/Documents and Settings/[Username]/Local Settings/Temp könyvtárat és abból mindent törölhetsz. Itt szokott felgyülemleni sok felesleges cucc.

Aggressor nyert. Köszönöm. Az első tippedel 1.4 gigat nyertem vissza , a másikkal 2.04 et. :)Összesen 3.6 lett. A hibernális ha le van kapcsolva a C meghajton ami a rendszer, akkor az nem para?

Pio ez az izé hogy működik amit linkeltél?
Cygnus
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.09.05. 16:52

Hát feltelepíted aztán a Tisztító fülön jobb alul a "Cleaner futtatása" gombra nyomsz és a végén középen felül kiírja mennyit törölt le.

Ez után bal oldalt átmész a Rendszerleíróra, aztán alul középen Hibák keresése aztán Kijelölt hibák javítása... aztán értelemszerűen nyomkodni kell, nem emlékszem, de full magyar az egész, szóval szerintem menni fog.

Ha nem turkálsz bele jobban, akkor nem tudsz vele semmit elrontani. Annyi lehet, hogy ha utána indítasz ventrilot, akkor úgy csinálna, mintha újra installálna, de nem kell semmire nyomni, magától el fog indulni kábé 5 másodperc múlva. Azért is ezt a pucolóprogramot ajánlom, mert egyrészt marha egyszerű, másrészt magyar, harmadrészt nem nagyon lehet vele semmit elrontani alapbeállítással. Vannak sokkal hatékonyabbak is, de nem hoznak akkora különbséget, hogy megérje a kockázatot, mert el tudnak rontani ezt-azt. Ez a CCleaner nem olyan, ez egy békés progi, csak azt szedi le ami tuti útban van :)
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Cikklon Dátum: 2008.09.05. 16:58

A hibernálás azért csinál egy akkora fájlt a c: meghajtón mint a ramod hogy ha le akarod hibernálni a gépet akkor a ramban lévő összes adatot lementi abba a fájlba. De nem hiszem hogy akarnád hibernálni a gépedet.

"A hibernálás ha le van kapcsolva a C meghajtón ami a rendszer, akkor az nem para?"

A hibernálás nem meghajtóhoz van kötve. Az vagy van és akkor a C: meghajtón van vagy nincs és akkor egyáltalán nincs.
A lapozófájl az ami több meghajtón is lehet de az tök mindegy melyik meghajtón van. Az a lényeg hogy legyen valamelyiken de igazából ha sok ramod van akkor nem is biztos hogy kell azt hiszem.
Cikklon
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.09.05. 17:29

Nem rossz dolog az a hibernálás, ha egyszerre nagyon sok dolgot csinál az ember a számítógépen és nem akar mindent mentegetni, bezárogatni aztán bekapcsoláskor újra megnyitogatni. Ahol legutóbb dolgoztam ott hibernálással kellett alapértelmezetten kikapcsolni a gépet. A unix portálon pár hónapja volt erről szavazás, asszem a felhasználók 10%a hibernál kikapcsolás helyett. Mondjuk oda elég kockafejek járnak... :)
De otthoni átlagfelhasználónak persze semmi szüksége nincs rá.

A lapozófájl kilövése előtt viszont érdemes tisztában lenni a gépben levő memória mennyiségével. 1 gigaram alatt semmiképp nem ajánlott, 1-1,5 gigánál is csak akkor, ha nagyon fontos a hely és 1,5 giga fölött mondható az, hogy nyugodt lélekkel kilőheted a lapozófájlt és szinte semmi hátrányod nem származik belőle. Kevesebb ramnál elég komoly töltések jöhetnek be lapozófájl nélkül.
Amúgy most esett le, hogy itt nem lapozófájl törlésről volt szó, hanem áthelyezésről, annak pedig a precíz módja a következő:
jobbgomb a Sajátétgépen -> Tulajdonságok -> Speciális fül -> Teljesítmény téglalapnál Beállítások -> Speciális fül -> Virtuális Memória téglalpnál Módosítás. És itt lehet állítgatni.
Érdemes megnézni, hogy mik a beállítások a mostani lapozófájlos winchesterre, majd benyomni rá, hogy "Ne legyen lapozófájl" és a korábbi beállításait beállítani egy másik winchesteren (ami olyan winchester legyen, ami mindig a gépben van, tehát nem külső/mobilrackes).

A CCleanert viszont simán merem ajánlani továbbra is annak, aki legalább szoftveralkalmazás szintjén ért a számítógéphez, megbízható takarító és nem épül be semmibe (persze azért érdemes nézni az opciókat telepítés közben :) ), ha elindítod használhatod, ha bezárod nem marad helyet foglalni a memóriában. Persze minden, amit megcsinál megcsinálható manuális módszerekkel is csak időigényesebb és nehézkesebb. De tény, hogy a takarítás nagy része a temp mappák tartalmának és a böngészőkben az ideiglenes fájljainak a törlését jelenti.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Cygnus Dátum: 2008.09.05. 18:33

Csak a hibernalis izet kapcsoltam le. Na de most ha en kikapcsolom a gepet vagyis kikapcsolnam elotte be kell zarnom mindent. es csak utanna kapcsolhatom ki. Mert ha nem zarok be valamit akkor nem menti el a dolgot? Jol ertem? Vagy total megsem kozelitem amit most leirtatok?:P
Cygnus
hajdani Klántag

Következő

Vissza: Általános beszélgetés