Help Me...

Minden.

Re: Help Me...

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.09.05. 19:19

Cygnus írta:Csak a hibernalis izet kapcsoltam le. Na de most ha en kikapcsolom a gepet vagyis kikapcsolnam elotte be kell zarnom mindent. es csak utanna kapcsolhatom ki. Mert ha nem zarok be valamit akkor nem menti el a dolgot? Jol ertem? Vagy total megsem kozelitem amit most leirtatok?:P

Ha eddig nem hibernálással kapcsolgattad ki a képet, hanem sima "Kikapcsolás"sal, akkor semmilyen extra teendőd nincs, mert Neked a hibernálás egy teljesen felesleges funkció volt.
Weaponizing demons for a brighter tomorrow.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Innovindil Dátum: 2008.09.05. 19:49

Irys ha hibernálást választassz akkor lementi azt az állapotot amin a számítógép volt, azaz minden megnyitott programot és gyorsabban tudod bekapcsolni a gépet. Azonban én láttam olyat, hogy megtud hülyülni a hibernálás és aztán nem enged lehibernálni gépet.

Ha simán kikapcsolod a gépet, akkor minden programot bezár, de előtte felteszi a a kérdést, hogy mented-e azokat amiket akarsz, mert ha nem akkor elveszik.
Innovindil
a Smaragd Álom Őrzője

HozzászólásSzerző: Cygnus Dátum: 2008.09.07. 12:35

Van egy másik igen jó problémám. Az hogy kb csutortok vagyis péntek ota a gépem 30 perc 1 óránkénti tájban kifagy, nem egyszer 2 szer. Megáll a kép hang minden és egy képet mutat amin megfagyot. Se alttab se ctrl delete vagy akarmi nem segit. Csak megfagy és ennyi. Kitakaritottam a gepet is , szetszedtem, de porsem volt benne alig. Igy hat fogalmam sincs mi a problema.

Mező Érték
Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa ITE IT8712F (ISA 290h)
Alaplap neve Gigabyte 7NF-RZ Series

Hőmérsékletek
Alaplap 34 °C (93 °F)
CPU 62 °C (144 °F)
Aux 38 °C (100 °F)
SAMSUNG SP0812N 29 °C (84 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 3590 RPM
Burkolat 2446 RPM

Feszültség értékek
CPU mag 1.63 V
+3.3 V 3.25 V
+12 V 11.78 V
VBAT telep 3.10 V
DIMM 2.69 V
Debug Info F 2F 45 00
Debug Info T 38 34 62
Debug Info V 66 A8 CB FF B8 7F 65 (77)
Cygnus
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Innovindil Dátum: 2008.09.07. 12:42

A CPU hőmérsékelete 62 Celsius az már magasnak számít. 65 felett a gép kifagyhat vagy újraindítja önnmagát.

Én javaslom, hogy szedd le a a gépház oldalát hátha segít a hőmérséklet csökkentésében kicsit és nem fagy.
Innovindil
a Smaragd Álom Őrzője

HozzászólásSzerző: Cygnus Dátum: 2008.09.07. 12:55

Inno annyi ventilator van benne hogy a lakasunkban nincs annyi. :( Levan szedve a haz oldala is.
Cygnus
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Soloriens Dátum: 2008.09.07. 20:49

Ha leveszed a ház oldalát a ventillátorok nem sokat érnek, és általában csak jobban melegszik a gép. De télleg attól is függ milyen az a ház.
Soloriens, a remete
"Quod est inferius, est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius ad perpetranda miracula rei unius"
Soloriens
Remete

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.09.07. 21:53

Szerintem 62 foktól nem kéne hasraesnie a gépnek, más lesz a gond. Na persze CPUfüggő, de az én prescott magos P4em sose dolgozott 65 fok alatt és 4 évig bírta (az utolsó évében 75+ fokos volt bekapcsolástól kezdve mindig de néha a 95-100at is elérte amikor már nagyon a végét járta). De a lényeg, hogy 60-65 fok az teljesen normális hőmérséklet 1magos nagy teljesítményű CPU esetén. Feszültség beállításokhoz viszont nem értek egyáltalán.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Mumee Dátum: 2008.09.09. 12:47

Az a baj, hogy ez a dolog összetett, fagyni szinte minden egyes alkatrész miatt fagyhat, így csakis tesztelgetéssel illetve cserélgetéssel lehet kideríteni, mi okozza ezt a gépeden.
Tehát, ha a proci melegszik túl, akkor egy tesztprogrammal, ami masszívan a procit terheli kibuktatja.
Ehhez itt van ez a progi http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=103
Kicsomagolod elindítod és itt options/torture test/in place large FFTs tesztet lenyomod, hagyod futni és ha hibát ír ki, vagy lefagy akkor a proci a ludas. (Vagy túlmelegszik és azért vagy mert rossz)
((Kétlem, hogy a proci lenne a ludas, mert proci behalásnál kékhalál van 100-ból 99-szer...))

Ezután VGA-t is lehet tesztelni, ha amiatt halna be.
http://www.daionet.gr.jp/~masa/archives ... bl_1_2.zip
Kicsomagolod elindítod és hagyod futni, aztán ha hamar kifagy, akkor logikusan VGA. (Vagy túlmelegszik és azért vagy mert rossz)

Memóriát tesztelni csakis DOS-ból érdemes így azt most nem írnám le, de ha 2 RAM-od van akkor az egyiket bennehagyod és ha úgyis fagy beleteszed a másikat és ha vmelyikel nem fagy akkor a másik a rossz.

A táp tesztnél egyszerűen húzz le mindent, ami nem kell, DVD-író és társai (ami kell proci, VGA, alaplap, táp, winchester, memó), a szenzor nem feltétlen mérvadó, így nem lesz akkora áramfelvétel. (Egy táp vagy nem működik vagy kevesebb áramot tud leadni...esetleg szét*****a az egész gépet :D )

Ami viszont a legbiztosabb teszt, meg leggyorsabb is, ha tudsz szerezni alkatrészeket, amik belemennek a gépedbe és cserélgetsz. Ezt viszont úgy, hogy előbb a táptesztet megcsinálod, és utána nem is dugsz vissza semmit, ami nem szükséges, addig amíg ki nem derül mi okozza a hibát.

Egy kérdés, a kép amin megfagy, az az adott utolsó kép amit láttál pl. windows, vagy fekete kép vagy mi fagy ki?
Ha adott utolsó kép, akkor VGA, winchester kettős közül lesz a hibás valamelyik, nagy valószínűséggel.
Mumee
hajdani Klántag

Help Me...

HozzászólásSzerző: Damage Dátum: 2008.09.21. 11:40

Annyit megtehtesz hogy az alaplapi csipszetet nyomd meg addig amig nem roppan egyet. (most nem eltörésre gondoltam) Ez talán még segíthet. Jah nem kamuzok megér egy próbát mer Informatikai műszerész vagyok :)
Damage
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Damage Dátum: 2008.09.21. 11:41

jah és néha nem árt ki portlanítani :P meg a ram foglalatokat tisztíani meg ilyenek :D meg megnézheted hogya procin megvan e még a hőpaszta na ennyi :D
Damage
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Phapné Dátum: 2008.09.29. 02:12

Na most úgy tűnik nekem is elkél egy kis segitség.

A problémám, hogy ha akármilyen filmet elinditok, legyen az .avi v .wmv vagy akármi, 1mp után kapok egy kékhalált, azzal az üzenettel, hogy:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

aztán a szokásos rizsa, hogy minen nemrég telepitett hardware, driver, meg ilyen szarokat rakjak újra, távolitsak el...

A legszebb az egészben, hogy raid előtt még filmet néztem, raid után már ezt kaptam.

Próbáltam rákeresni fórumokon, hogy mi lehet a para, de mindenki ir mindent, szal gonoltam megkérdezem itt, hátha valami okos tud nekem segiteni!

Köszi
Phapné
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Larenon Dátum: 2008.09.29. 11:01

Phapné írta:Na most úgy tűnik nekem is elkél egy kis segitség.

A problémám, hogy ha akármilyen filmet elinditok, legyen az .avi v .wmv vagy akármi, 1mp után kapok egy kékhalált, azzal az üzenettel, hogy:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

aztán a szokásos rizsa, hogy minen nemrég telepitett hardware, driver, meg ilyen szarokat rakjak újra, távolitsak el...

A legszebb az egészben, hogy raid előtt még filmet néztem, raid után már ezt kaptam.

Próbáltam rákeresni fórumokon, hogy mi lehet a para, de mindenki ir mindent, szal gonoltam megkérdezem itt, hátha valami okos tud nekem segiteni!

Köszi

Találtam a guglival egy kis leírást erről a hibáról itt ni: http://www.tweaksforgeeks.com/IRQL_NOT_ ... EQUAL.html
Sajna az arc azt mondja, hogy ez szinte teljesen biztosan hardverhiba, leggyakrabban túlmelegedő proci vagy egy elromlott RAM okozza. Azt javasolja, hogy egy ilyen fagyi után rögtön tolj egy rebootot és nézd meg a BIOS-ban a proci hőmérsékletét, és ha az a baj, akkor go buy egy új procihűtőt, meg hűtőpasztát. Ha nem ez a baj, akkor szedd ki az összes memóriát és tegyél be egy tuti jót, ha azzal is fagy, akkor pedig jön a hardcore troubleshooting :D vagyis mindent kiszedsz, a videokártya kivételével és elkezded futtatni a gépet, aztán szépen egyesével visszadugsz / újraaktiválsz mindent és nyilván amikor egyszercsak fagyni kezd a gép, akkor az utoljára aktivált alkatrész a bűnös.

Én magam még nem találkoztam ezzel a hibával, de nem is szeretnék asszem :D Ez a fajta troubleshooting pont az, amit nem szeretnék sose végigcsinálni. :D
Larenon
Látó

HozzászólásSzerző: Phapné Dátum: 2008.09.29. 11:08

Hardwarehiba lenne, nem lenne para, mert kb minden alkatrészem garanciális még...

kb 3. fagyás után rögtön néztem a proci hömérsékletét, 44-46 foknál nem ment följebb, szal sztem az rendben van, a ramokkal próbálkoztam utána, de nem volt kedvem legozgatni vele, úgyhogy csak kivettem belőle annyit, hogy csak 1 modul maradjob benn, igy is kaptam a hibát.

Most majd kirakozok egyet! köszi a helpet!

Szerk: Most úgy tűnik megtaláltam a hibás modult! Télleg a RAM volt a hibás!
Phapné
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.09.29. 11:27

Szerintem itt olvasgass:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... less+equal

A lényeg, hogy kismillió dolog okozhatja, de érdemes drivereket frissíteni, eszközkezelőben kiszedni a hibás dolgokat, PCI eszközöket/bluetooth kulcsot kihúzni, máshová tenni (illetve ehhez előtte bootolásnál F5öt nyomkodva át kell állítani a gépet ACPIről szabványra aztán eszközkezelőben bűvészkedni.

Illetve ha próbáltad biosból tuningolni a gépet vagy biosban állítgattál sokmindent ott is érdemes mindent visszatenni defaultra.

Ezenkívül a már említett melegedés is okozhatja akár és persze hardverhiba is.

De olvasd át a topikot, ott részletesebben van erről szó.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Tammytomtom Dátum: 2008.09.29. 13:15

Ilyen nekem is volt h befagyott egyszercsak az egész mindenség egy képet, aztán resettel sem indult újra, szóval visszadugtam a SATA kábelt a winchesterbe és működött :D :D (dehogy miért csúszott ki belőle... nem érzékelek szeizmikus aktivitást Szegeden)
"Nothing, and everything, is possimpible!"

Tomtomtom
Afternoonn
Tammytomtom
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Phapné Dátum: 2008.09.29. 16:59

Ujra elöjött a hiba, szal vagy minden ramom szar, vagy más lesz a ludas, rendszervisszaállitás nem segitett, asszem win reinstall lesz.

Elötte még megnézem, hogy az IRQ-k nem ütköznek e...
Phapné
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Phapné Dátum: 2008.09.30. 00:10

Na jól bevált módon ujratelepités mellett döntöttem.
Teljes windows particio törléssel, stb

Ami kicsit nyugtalanitó, hogy a windows teleőités kb 6x szakadt meg kékhalállal, 1x a már megszokott IRQL üzenet, 4x MEMORY_MANAGEMENT hibaüzenetm és 1x egy ujabb. Még mindig nem tudom mi okozta, de 1 db ram modul volt a gépbe, lehuztam a sata vinyot, és végül felment a rendszer. Azóta minden a helyén benne és egyelöre stabilan fut, csak jó lenne tudni, hogy mi okozta ezeket. A memóriákon lefuttattam a Memory86 tesztet, és nem talált hibát.

Windows FTW...

Asszem kezdek gyüjteni egy iMacre! Ja kellene egy őrült, aki megirja OSX-re a 2.1.4es ventrit! :)
Phapné
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: morde Dátum: 2008.11.29. 14:08

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Mint aztmár az "Inaktivitás, hiányzás bejelentése" topicban is jeleztem nincs meg az authenticatorom az accountomhoz. Írtam is levelet a blizzardnak, de telefonon kéne velük beszélni. Ezt megis kiséreltem de a silány angoltudásommal nem igazán sikerült. Ezért szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, vagyis azoktól akik elég jó angoltudással rendelkeznek ahoz hogy felhívják őket telefonon (persze kifizetném) a nevemben.
morde
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: morde Dátum: 2008.12.17. 09:27

Srácok, erre tudok valami megoldást ? Se XP-re se Vista-ra nem lehet feltelepíteni egyik windows live programot sem.

Kép
morde
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.12.17. 11:32

morde írta:Srácok, erre tudok valami megoldást ? Se XP-re se Vista-ra nem lehet feltelepíteni egyik windows live programot sem.

Kép

Ezt olyankor szereti csinálni a ringyóz, amikor valamiért a windows update dll-je kikerül a regszerver hatásköréből. Ennek egy másik jele, hogy nem tudsz windows updateről se frissíteni. Általában akkor alakul ki a probléma, amikor manuálisan teszel fel service packot vagy valami komolyabb updatet, ami bolygathatja ezt, mert olyan jóóól megírják a micro$oftnál ezeket, hogy néha több bajt csinálnak, mint amennyi jót. Illetve előidézheti minden komolyabb változás a vindózban, például helyreállítás, korábbi biztonsági mentési pont visszaállítása és hasonlóak.

A megoldáshoz ezt kell csinálni:

XPnél:
Start menü
Futtatás...
Ide másold be ezt a sort:
regsvr32 %windir%\system32\wups2.dll
Nyomj egy Oké-t
Ha jól csináltad kiírja, hogy a RegisterServer sikeresen végrehajtódott a %windir%\system32\wups2.dll-ben.

Megjegyzés: 64bites windowshoz ez kell:
regsvr32 %windir%\syswow64\wups2.dll
És ez is jól szemlélteti, hogy a WoW mindenütt jelen van ;-)

Vistánál nem vagyok benne biztos, hogy ezt így engedi lefuttatni, mert a vista semmit nem enged meg, ami hasznos :)Ha engedi, akkor ugyan úgy csináld, mint az előbb, ha nem, akkor érdemes csinálni a Batch fájlt. Illetve nem is kell, megcsináltam Neked, INNEN TÖLTSD LE vagy INNEN A 64 BITESET.
Na ha ez megvan, akkor ezen valahogy állítsd be, hogy rendszergazda/adminisztrátor jogokkal fusson. Vagy jelentkezz be adminisztrátorként. Mivel eddigi életem során egyetlen egy egérkattintást se végeztem még vistás rendszerben, ezért nem tudom pontosan hogy lehet vistánál elérni, hogy futtathass Batch fileokat, lehet, hogy nem is kell semmit állítgatni. A lényeg, hogy a file lefuttatása után valami hasonló üzenetet kell kapnod, mint az előző módszer végén.

Ez után nézd meg, hogy megy-e a telepítés. Természetesen millió egy más oka is lehet a dolognak, de ez a legvalószínűbb (bár ha frissen telepített vindóznál is csinálja, akkor nem túl valószínű).

MÁS

Ha ez nem vezet megoldásra, akkor próbálkozz meg egy tiszta telepíthető verzióval, mert az a windows live telepítő izé eléggé nókomment. Például ITT TALÁLTAM magyar verziót, csak regisztrálni kell hozzá.

MÁS

Ha ezek nem vezetnek megoldáshoz, akkor viszont írd le, hogy mit ír a "Segítség ezzel kapcsolatban".
Pio
A Fény lovagja

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános beszélgetés