Help Me...

Minden.

Re: Help Me...

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2009.05.07. 08:31

Tomtomtom írta:Van egy tantárgyam: Vegyipari baleseti esettanulmányok.

Namármost 10-12 diás ppt-t kéne készítenem egy valamilyen ipari balesetről (tiszai cián, csernobil hasonlók), ami kevéssé ilyen ismert lehet a kurzuson résztvevő másik 100 diáknak :D

Fio linkelt nekem egyet, ami nagyon jó, csak azok a diák a kurzuson levetített diák, amiből a tanár az órát tartja :) szal ilyen Toulouse-i műtrágyagyár, Bhopali gázfelhő, tiszai cián, Philips 66, Piper Alfa, és egyéb hűdenagy és hűdesokáig a tévé volt vele tele az elmúlt 10 évben sajna kiestek, már mind megvan/foglalt. Szal valaki szakmabeli/ismerős a szakmabeli, 2 héten belül kéne egy téma amiről találok anyagot a neten. (ugye ilyenek h mit gyártottak hogyan mi lehetett a probléma hogy történt hogy lehetettt vna megelőzni ilyenek.)

Félreértés ne essék, nem olyat kérek h egy varázslinket adjatok, elég ha bedobtok egy témát, amiről lehet találni cumót a neten :)

heeelp pls :D

Pedig van varázslink is a wikipédián, ahol egybe vannak gyűjtve a jelentősebb ipari katasztrófák ITT

Némelyikről lehet találni magyar oldalakon is infót. Mivel vegyészmérnökin tanultam ezekről ezért vegyészes-fizikás témájúakat ismerek, amikből a legjelentősebbeket ki is lőtted, de azért maradt 2 olyan, amiről találtam magyar nyelvű anyagot, mindkettő reaktorbaleset, nem tudom, hogy ilyenek jók-e:
Tokaimurai nukleáris baleset
Three Mile Islandi reaktorbaleset
Az összes többi általam ismertről nem találtam magyar részletes anyagot, de fent vannak az angol wikin egy nagy rakás olyannal együtt amikről a kutya se hallott.

Bethnal Green tragédia - ebbe csak úgy véletlenül belefutottam, miközben Aberfanról kerestem infót. Vicces, hogy külön ki is emeli, hogy ez egy eltitkolt katasztrófa bezzeg az Aberfan katasztrófa. Persze erről lehet találni a magyar oldalakon csomót, Aberfanról meg nagyjából semmit. Nem hiába vagyunk az ÖSSZEESKÜVÉSELMÉLETEK hazája...
Az aberfani katasztrófa amúgy nincs benne a wikis listában, de ITT találsz róla infót.
Weaponizing demons for a brighter tomorrow.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Tammytomtom Dátum: 2009.05.07. 16:38

WOW köszi szépen, nah majd szemezgetek velük.

Jah a Three Mile Islandot elfelejtettem írni, az is volt már :DD

De ez a Tokaimurai nem hiszem, és gyors megnézem is küldöm is a mailt tanárnak h stipistopi... de ha erre is írja h már foglalt...

Amúgy az nem baj ha angol, max 1-2 órával többet szenvedek majd vele, a lényeg h legyenek képi ábrázolások egy hogy nézhetett ki before meg after.

Nah mégegyszer köszi.

(1 hete hoztam fel guildcsatin, akkor mondta valaki h közel áll a szakmádhoz, és tuti tippet tudsz adni, neki is köszi :D )

szerk: banyek Tokaimura is volt már. Na mind1, majd csak találok valamit Wikin :D
"Nothing, and everything, is possimpible!"

Tomtomtom
Afternoonn
Tammytomtom
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Danan Dátum: 2009.05.07. 16:50

Tomtomtom írta:mondta valaki h közel áll a szakmádhoz
Internetes kereső? :roll:

:P
Danan
a havasi vadász

HozzászólásSzerző: Tammytomtom Dátum: 2009.05.07. 17:09

Amúgy ha valakit érdekelnek az ilyen dolgok: http://aktweb.chem.u-szeged.hu/Baleset/ ... -index.htm

soksok érdekesség található benne, amelyik órákon bent voltam épp unalmasabb száraz balesetmegelőzési cumókról beszélt az oktató egy jó 2-3 órát :D
"Nothing, and everything, is possimpible!"

Tomtomtom
Afternoonn
Tammytomtom
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2009.05.07. 17:35

Danan írta:
Tomtomtom írta:mondta valaki h közel áll a szakmádhoz
Internetes kereső? :roll:

Vagy esetleg vannak még olyan elvetemültek, akik bejárnak előadásokra és neadjisten ragad is ott rájuk valami... :roll: Egyik legjobb előadónk egyik legjobb előadása volt az ipari katasztrófás.

A diák k*rva érdekesek és tanulságosak, tuti végig fogom olvasni valamikor, köszi a linket. Sőt, egy oldallal VISSZÁBB UGORVA is nagyon jó dolgokat lehet találni, úgy néz ki megvan az új aranybánya, ha már DeLorenzo oldala megszűnt és már csak a WEBARCHIVESről érhető el.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Reaperr Dátum: 2009.05.07. 18:20

Én mondtam hogy Pio biztos az arcodba tud majd ömleszteni 10000000 anyagot :D
Reaperr
Ravenholdt grófja

HozzászólásSzerző: Danan Dátum: 2009.05.07. 19:40

Pio írta:Vagy esetleg vannak még olyan elvetemültek, akik bejárnak előadásokra és neadjisten ragad is ott rájuk valami... :roll: Egyik legjobb előadónk egyik legjobb előadása volt az ipari katasztrófás.

Nyugodtan mondd ki, hogy ge*i vagyok, ne írd már körül! :D

Amúgy a kémiások tényleg belehúztak, hirdettek csomó érdekes tantárgyat, csak hülye időpontokra. :roll:
Danan
a havasi vadász

Hátha segít valakinek

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2010.01.12. 18:38

Az elején sok a rizsa, az utolsó bekezdésben van a ma is hasznosítható lényeg!

Tulajdonképpen mióta wowozok (2005 tavasz) mindíg volt valamijen problémám a játékkal - grafikai, lagg, error, stb. Volt közben pár gépcsere, újratelepítés de a gondok többsége megmaradt. A réges-régi Ironforgei mozaikjáték-lagg probléma memóriabővítésre megszűnt. Máskor -hála a francia szervereknek-random emberek laggoltak, IPcím váltás volt a megoldás.
Egy jó ideje laggok Dalaranban, időnként errorral kidob (mpq file olvasási hiba, texturaolvasási hiba.....)átlátszó talaj, sötét háttérvillogások. Próbáltam winfost újratelepíteni (win7-et is) drivereket, wowot újratenni, a probléma maradt. A higher learninget nem volt egyszerű így megcsinálni (rengeteg gépkifagyás is dalaranban és reset segített csak. Wintergraspot is elfelejtettem egy idő után.
Olvasgattam fórumokat (ott emlékeim szerint 3.1-3.2 körüli patchre teszik ezen problémák többségének keletkezését, és wotlk kijövetelekor max grafikán kezdtem valóban a questelést), próbáltam több féle registrimódosítást is az ott olvasott tanácsok alapján. A grafikai beállítások már szinte minimumon voltak (a látótávolságok csökkentésével a háttérvillogások megszüntek) de a problémák zöme megmaradt.
Azután jött az isteni szikra. Már egy jóideje ATI kártyákat használok. Sok fórumon felhozták, hogy nem csak a WoW xaraxik, hanem pl. a CoD-ok. Ez nekem nem tűnt fel, mert nem játszottam más játékkal jóideje, de annakidején a CS:S se úgy muzsikált nekem mint ahogy a gépemtől elvárható lett volna. Mindezek után jött a szabad TF2 hétvége , ahol is szintén erősen szaggatott a játék. A közös mindezekben, hogy az összesnél Nvidia logo látható.

Ezzennel tudatom, a sok magyar hardwarefórumon hírdettekkel ellentétben megéri Nvidia kártyát venni ATI helyett! A 4870-es kártyámat némi felár után kicseréltem egy MSI N260gtx twin frozr oc -ra és minden ilyetén problémám megszűnt!!! Maxon megy a WoW megint, még Dalaranban és wintergraspon is folyamatos a játék full grafikán, 1680*1050-ben élsimítással, árnyékokkal együtt. Nem mellesleg, nem is melegszik a kártya és sokkal csendesebb is! Ég és föld a különbség, a szintetikus teszteken meg nem érdekel többé ki nyer és a direktx11 hiánya is hidegen hagy. Megint élvezetes a játék és más nem számít ;) Jah, és természetesen sokkal szebb is lett.
Ment-ment a nyuszika az erdőben. Egyszer csak egy tisztáshoz ért.
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Békefenntartásra Alakított Zónafigyelő Organizmus
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Neero Dátum: 2010.01.12. 21:24

Hát nekem csak egy 4850-esem van és sosem voltak ilyen problémáim, sem wowwal sem mással :D
Neero
Klántag

HozzászólásSzerző: Soloriens Dátum: 2010.01.12. 21:26

Fura, mert a CS az meg ha jól tudom ATI-s (vagy csak az 1.6?). Nekem pont a HalfLife miatt volt ATIm, csak ugye jött a WOW, a tetőtéri meleg, és a hűvös Nvidia most jobban esik. Nekem is gond volt már ATIval a sunvell szigeten, ott le kellett venni a grafikát. De az még egy AGPs kártya volt. Komámnak szintén ATI 48xx akárhánya van, de hót fullban megy neki gond nélkül. Lehet hogy valami még nem stimmelt a srácnál.
Soloriens, a remete
"Quod est inferius, est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius ad perpetranda miracula rei unius"
Soloriens
Remete

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2010.01.12. 22:13

Nem minden ATI-kártyával van gond természetesen (talán akkor már csináltak volna valami megoldást rá). Tippem szerint egyes hardverelemek veszhetnek össze. Viszont a konkrét Dalaranos lefagyogatás, errorhiba, texturahiba a fórumok olvasgatása során kizárólag ATI kártyákon fordúlt elő, és ott írták a CoD és egyéb anomáliákat is.
Ami tény: nekem megszüntek a gondjaim, végre el tudok menni Dalaranban a repülőpontig nyolcszori(és ez komoly) restart nélkűl. De volt hogy IC-ben questelgetve lépett ki a program (előtte a háttértextúrák villódzása már figyelmeztet erre) és mire visszaloggolok már a temetőben éledek. Rendszeresen hiányzott a talajtextúra (Strand of ancient pl) ami egy- két alttab után többnyire helyrejött (erre konkrétan az ATI fórumán írták hogy a registriben kell átbuherálni pár dolgot ami ezen segített, de rontott máson :shock: Egyszerűen megszüntek a mindennapos bosszúságaim egy egyszerű kártyacserétől. Azért is kezdtem altozni amit 4 évig nem tettem, mert a mainnel több volt a bosszúság. A kezdőterületeken sokkal ritkábban voltak gondok. Ahova került a kártyám, onnan még nem volt panasz rá, ezért is gondolok hardwareösszeférhetelenségre. Gforcenál érdekes módon nem hallottam ilyen dolgokról :twisted:
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Soloriens Dátum: 2010.01.12. 22:33

Nah, jól tetted, az a lényeg, a WOW ezek szerint továbbra is Nvidia optimalizált. De létezik azért a fordítottja is. Piszok dolog ez...
Soloriens, a remete
"Quod est inferius, est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius ad perpetranda miracula rei unius"
Soloriens
Remete

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2010.01.12. 22:53

Reduce game network latency in Windows 7 or Vista

Most olvasgattam CS:S forumokat, ott is NVidiát javasolnak.
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Neero Dátum: 2010.01.13. 00:32

Nyilván nem a videokártyán múlott, valószínűleg az lehetett amit te is írtál. Nem minden alaplap márka meg típus szereti pl. azt a vidkari márkát meg típust amit használtál, ebbe más igazából nem is szólhat bele, na meg még esetleg a nem frissített grafikus driver. Nem véletlenül gépcserekor hozzáértő emberekkel szoktam összerakatni a gépemet és csak azután rendelem meg. Eddig 2 ilyen alkalom volt és nekem sohasem volt kékhalálom meg hasonló rendszerhibák, minden elfutott mindkét gépen aminek el kellett, egyikben sem ment tönkre semmilyen alkatrész (!), pedig nem keveset volt használva és még van is használva mind a mai napig a régebbi P4-s, ami már lassan 6 éves lesz, a mostani meg közelít a kettőhöz. ;)

szerk.: Ja mindkét gépben Intel proci meg ATI kártya van. Nem direkt, így jött ki :D
Neero
Klántag

HozzászólásSzerző: Ydrisselle Dátum: 2010.01.13. 17:09

Bazo írta:Nem minden ATI-kártyával van gond természetesen (talán akkor már csináltak volna valami megoldást rá). Tippem szerint egyes hardverelemek veszhetnek össze. Viszont a konkrét Dalaranos lefagyogatás, errorhiba, texturahiba a fórumok olvasgatása során kizárólag ATI kártyákon fordúlt elő, és ott írták a CoD és egyéb anomáliákat is.
Ami tény: nekem megszüntek a gondjaim, végre el tudok menni Dalaranban a repülőpontig nyolcszori(és ez komoly) restart nélkűl. De volt hogy IC-ben questelgetve lépett ki a program (előtte a háttértextúrák villódzása már figyelmeztet erre) és mire visszaloggolok már a temetőben éledek. Rendszeresen hiányzott a talajtextúra (Strand of ancient pl) ami egy- két alttab után többnyire helyrejött (erre konkrétan az ATI fórumán írták hogy a registriben kell átbuherálni pár dolgot ami ezen segített, de rontott máson :shock: Egyszerűen megszüntek a mindennapos bosszúságaim egy egyszerű kártyacserétől. Azért is kezdtem altozni amit 4 évig nem tettem, mert a mainnel több volt a bosszúság. A kezdőterületeken sokkal ritkábban voltak gondok. Ahova került a kártyám, onnan még nem volt panasz rá, ezért is gondolok hardwareösszeférhetelenségre. Gforcenál érdekes módon nem hallottam ilyen dolgokról :twisted:

A probléma évek óta fennáll; a Blizzard szerint az ATI hibája, az ATI szerint meg a Blizzardé. Pedig jelenleg tényleg nem éri meg nVidia VGA-t venni...
"I'm the best there is at what I do, but what I do isn't very nice." (Wolverine)
Ydrisselle
Klántag

HozzászólásSzerző: Danan Dátum: 2010.02.23. 20:30

Aki meg tudja nekem mondani, hogy a drága ismerőseim egy party alkalmával mit állítottak el a gépemen, hogy a jutúb nem jön be rajta, de csak a mozillában (IE-ben jó), az kap tőlem egy virtuális matchboxot! :)
Danan
a havasi vadász

HozzászólásSzerző: Ydrisselle Dátum: 2010.02.23. 22:39

Danan írta:Aki meg tudja nekem mondani, hogy a drága ismerőseim egy party alkalmával mit állítottak el a gépemen, hogy a jutúb nem jön be rajta, de csak a mozillában (IE-ben jó), az kap tőlem egy virtuális matchboxot! :)

Ellenőrizd az AdBlock beállításait (lehet, hogy blokkolja a flasht a TeCsőn), esetleg telepítsd újra a Flasht...
"I'm the best there is at what I do, but what I do isn't very nice." (Wolverine)
Ydrisselle
Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2010.02.23. 23:44

Igazi ereszdelahajam parti lehetett az amelyiken azzal szórakoztatok, hogy számítógépet állítgattatok... :PP
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Danan Dátum: 2010.02.24. 11:45

Ydrisselle írta:
Danan írta:Aki meg tudja nekem mondani, hogy a drága ismerőseim egy party alkalmával mit állítottak el a gépemen, hogy a jutúb nem jön be rajta, de csak a mozillában (IE-ben jó), az kap tőlem egy virtuális matchboxot! :)

Ellenőrizd az AdBlock beállításait (lehet, hogy blokkolja a flasht a TeCsőn), esetleg telepítsd újra a Flasht...
Letiltottam fullosan, nem az okozza a gondot. Most újrateszem a flash-t, bár más oldalakon működik. :roll:
Danan
a havasi vadász

HozzászólásSzerző: Danan Dátum: 2010.02.24. 11:45

Pio írta:Igazi ereszdelahajam parti lehetett az amelyiken azzal szórakoztatok, hogy számítógépet állítgattatok... :PP
Tudod, informatikus buli! :D
Egyébként az volt, csak a hülyék szerették kapcsolgatni a számokat...:P

Ápdét: a flash újratelepítése tényleg megoldotta a problémát, juhú! :D Köszi Ydri!
Kicsit mondjuk csodálkozom ezen, mert az oldal úgy, ahogy van, nem volt hajlandó bejönni, nem flash hibának tűnt. Most működik, és boldogság. 8-)
Danan
a havasi vadász

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános beszélgetés