Help Me...

Minden.

Re: Help Me...

HozzászólásSzerző: morde Dátum: 2008.12.17. 12:00

Nah megcsináltam amit mondtál de még mindíg nem jó :S amúgy nem is maga az msn program érdekel mert azt már leszedtem külnön hanem a levelező program ami van mellete (Mail).

A ''Segítség ezzel kapcsolatban'' ezt a linket dobja fel. Hát itt nemkaptam túl nagy segítséget, megcsináltam mindent amit leírnak XP-n és Vista-n is, de semmi.
morde
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.12.17. 12:25

morde írta:Nah megcsináltam amit mondtál de még mindíg nem jó :S amúgy nem is maga az msn program érdekel mert azt már leszedtem külnön hanem a levelező program ami van mellete (Mail).

A ''Segítség ezzel kapcsolatban'' ezt a linket dobja fel. Hát itt nemkaptam túl nagy segítséget, megcsináltam mindent amit leírnak XP-n és Vista-n is, de semmi.

Windows Live Mailhez is lehet keresni standalone installert, például ITT IS VAN de lehet, hogy nem a legújabb.

Ha magyar kell, akkor kérd meg egy haverodat, akinél lehet telepíteni, hogy telepítse és a telepítő elvileg lementi az MSI verziót ide:
C:\Program Files\Common Files\WindowsLiveInstaller\MsiSources\
Itt lesz valami nagyon rusnya nevű .msi file a megoldás. Próbálgassa ki az MSI fájlokat és a telepítő már ki fogja írni, hogy ez most épp mit akar telepíteni. MEgcsinálnám én is, csak buherált messenger 09 bétám van és nem nagyon hagyja futni ezt a WLinstallert a gép.

A hibaüzenet alapján amúgy már a letöltésnél elakad (vagy csak ez a sablon hibaüzenet :D ), ami egyértelműen nem a dll hibája. Valamiért nem tud felmenni a netre a telepítővacak.
Weaponizing demons for a brighter tomorrow.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.12.17. 12:42

LE is fényképeztem a hibaüzenetet, mert ritkán lát az ember olyat, amire még a vindóz is azt mondja, hogy "katasztrofális hiba" :D

Kép

Megjegyzem így cirka 15-20 perces nézelődés alapján kiderült, hogy ez a windows live installer is egy hatalmas balf*szság, aminek semmi értelme és csak azért lett kitalálva, hogy legyen még valami a windowsban, ami nem működik...

Levelezőprogramnak amúgy javaslom az outlook expresst. Ez a legrégebbi és a legjobb M$ levelezőprogram szerintem. Na persze ez attól is függ, hogy ki melyikhez szokik hozzá... :)
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: morde Dátum: 2008.12.17. 13:30

Jó az is de http alapó levelezést nem támogatja (hotmail stb...), pont ami kéne.
morde
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.12.17. 13:46

morde írta:Jó az is de http alapó levelezést nem támogatja (hotmail stb...), pont ami kéne.

Pedig az Outlook Express már támogatja a HTTP protokollal működő levelezőket (régebben valóban nem támogatta), SŐT, konkrétan hotmail esetén ha csinálsz benne egy levelezési fiókot és beállítod, hogy HTTP kiszolgálód van nem is kell mást állítgatnod, mert megjelenik egy új menü, amiből kiválaszthatod, hogy hotmail fiókod van:

Kép
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: morde Dátum: 2008.12.17. 13:58

bocs rosszul emlékeztem nem is az Outlook Express nem támogatta hanem a Windows Mail ami a Vista-hoz tartozik.

Kép

Az egyéb lehetőségek
morde
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2008.12.17. 14:09

Hehe, nem is tudtam, hogy ennyire unatkoznak a microsoftnál, hogy van vagy 10féle levelezőkliensük :)
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2009.03.26. 00:20

Tapasztaltabb klántársakhoz fordulnék.

Kibővítettem a gépem és már 4 giga ram van benne. Hogy ki is tudja használni a gép, rövidebb utánolvasás után feltettem a Windows 7 pre RC 64 bites változatát. Abban viszont azt írja, hogy 4 giga van installálva és utána zárójelben hogy 3 giga használható. No ez miért van?

A másik. Ezek után elkezdtem tesztelni a WoW videobeállításokat. Nekem Dalaranban átlag 20 FPS-em van minimum és maximum beállítások mellett is. Akkor viszont mivel lehetne növelni?

Gépem fontosabb paraméterei: core2duo E6750 proci 3giga(4,de csak 3-at lát az oprendszer és az alaplap miatt) ddr2 800-as ram ati 4870 videokártya 22'' LCD monitor 8192/640 net(1680*1080 és ennek csökkentésével se nő az átlag FPS számottevően)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bazo 2009.08.04. 16:10-kor.
Ment-ment a nyuszika az erdőben. Egyszer csak egy tisztáshoz ért.
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Békefenntartásra Alakított Zónafigyelő Organizmus
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2009.03.26. 00:50

A RAM-gond valószínűleg BIOS beállítás, ott nézz körül. Ha nem találsz semmit próbáld resetelni a BIOSt. De ez csak egy tipp, nem igazán ismerem még a 7 lelkivilágát, csak pár napig próbálgattam. De a jelek biosbeállításra utalnak. Az oprendszernek bírnia kéne elméleti síkon 16 exabájtig :mrgreen: Az már más kérdés, hogy a hardverek még nagyon messze vannak annyitól. És az is más kérdés, hogy mi még nagyon messze vagyunk attól, hogy annyira legyen szükségünk ;) Ha laptopod lenne még tippelnék egy olyat, hogy fenntart 1 gigát a videókártyának, de nemlaptopod van.

Wow: próbáld meg a video options miscjében a hardware cursor és a smooth mouse opciókat variálni. Próbáld ki, hogy mindkettő ki van lőve, mindkettő be van lőve, csak a Hardware cursor van belőve. Keverd bele negyedikként a vertical syncet is, azzal is tesztelj minden variációban. Ha ez nem segít, esetleg próbálgasd a többi beállítást is, szinte biztos, hogy nem a géppel van a baj. Ha azok se segítenek írj levelet a Blizzardnak, hogy írjanak optimalizáltabb játékot 8-)

Amúgy kicsi az esélye, de lehet a win7 is hibás. Igaz én kipróbáltam 2 játékot és mindkettőben nemhogy romlást, de teljesítménynövekedést tapasztaltam, de akárhogy is vesszük, nem végleges, szóval fokozottan esélyes, hogy gond legyen vele.

UPDATE: hoppá, google első találat azt mondja, hogy az interface options "reduce user input lag" részét is érdemes bevonni a fentebb leírt HW cursor + vertical sync. tesztelgetésbe. Ez valami új beállítás lehet, nem emlékszem, hogy létezett volna akkor, amikor még játszottam.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2009.03.26. 01:12

Köszike, délután kipróbálom őket, én csak az advanced videobeállításokat próbálgattam eddig. Winfos 7 ne mhiszem baj lenne, XP alatt is ennyi volt, ezért is vettem a memoriát és tettem fel a 64 bites rendszert. Biost is megnézem, de akkor meg miért látná mind a négyet ha le lenne biosból korlátozva?

Installed 4 giga (usable 3)
Amúgy XP is hármat tud használni, de azt tudjuk miért.
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2009.03.26. 01:37

Bazo írta:Biost is megnézem, de akkor meg miért látná mind a négyet ha le lenne biosból korlátozva?
Installed 4 giga (usable 3)
Amúgy XP is hármat tud használni, de azt tudjuk miért.

Ja, nem is figyeltem, pedig írtad, hogy látja mind a 4et. Azért nézd meg a bios-t, azon belül is egy "memory remap" nevű beállítást érdemes keresni. Némelyik alaplapnál (főleg a gygabyteoknál) ctrl+f1-et kell nyomni bioson belül, hogy elérd az igazán fincsi beállításokat :)

Viszont az új infó alapján találtam is gyorsan egy ilyet: http://rpotor.com/pio/teszt.zip. Ő arra jutott, hogy msconfigban boot részen ki kell lőni a 2 mag és a 4 giga használatát bootoláshoz. Hogy ez pontosan hogy működik azt passzolom, mert winXP-n még ini fájlt kellett szerkeszteni (persze azt is lehetett msconfigból, de a 7ben már egészen másképp megy ez, szívtam is a 7 uninstallja után a boot sector rendberakásával... :) ). Írd be Futtatásba (Windowsgomb+R), hogy msconfig és ott keresgélj, hátha rajtad is segít ez a beállítás.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2009.03.26. 01:51

Kipróbálom.

Viszont újabb dolgok jutottak eszembe, ezt az esetleges vistára áttérők is gondolják meg.
Eddig logitech párti voltam, már elmúlt. Igazából semmilyen kicsit is régebbi cuccukhoz nincs még vistás driver sem. Webcamera kilőve, billentyűzet és egér extra funkciói is (nincs MouseWare és iTouch támogatás vista és winfos 7 alá sem). Ha ezekre van valami okosság a cserén kívül osszátok meg légyszi :D
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2009.03.26. 10:15

Ki kell próbálni, hogy a setpoint kezeli-e az egeredet, amúgy kénytelen leszel hagyományos módon használni őket, a Logitech nem támogatja tovább ezeket a programokat, ha jól olvasom a sajtóközleményben, akkor azért, mert régi, mostanra minimális elterjedtségű hardverekhez való.
Amúgy drága a logitech és nem ad akkora hatalmas pluszt szerintem. Mondjuk nekem is logitech egerem van, de ezer éves mx310, akkor még nem ők voltak a királyok és talán nem is tudtak eladni bármit csak a nevükkel.
Mondjuk most sincs még semmi baj velük, csak piszok drága a minőségi termékük és - szerintem - nem annyival jobb a többi márkánál, mint amennyivel drágább. Mindig meglepve nézem az olyan embereket, akik annyiért vesznek logitech egér+billt, mint amennyiért más mondjuk videókártyát.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2009.03.26. 18:58

No. Az alaplapom ASUS p5b deluxe. És nemigen tudja kezelni ha mind a 4 memóriafoglalat foglalt :o :shock: . A bios is csak 3 Gb-t lát (jó hogy az oprendszer többet, amíg a biosban a memori remapot be ne mkapcsoltam, onnantól már az is csak hármat :roll: ) Külön cserélgetve párban jók, tehát nem a memóriákkal van gond. Ez azért lol. Akkor minek teszik rá (jobban néz ki?). Megpróbálom becserélni az új két 1 Gb-s memóriát egy 2 Gb-sre de akkor ugrik a dualchanel. :evil:
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Tölgypajzsos Dátum: 2009.03.27. 22:35

Bazo, nem tudom hány bites oprendszered van, de ha 32, akkor nem fog tudni kezelni 4 GB RAMot, hiába cserélgeted. Velem is ez van. MS fórumon azt tanácsolják (memory remaping mellett), hogy vegyünk 64 bites rendszert. Azt viszont nem értem, hogy a BIOS miért csak 3at lát... talán az alaplap is 32 bites?... lusta vagyok kigooglezni :oops: .

Ui.:
A vicc, ami nem is vicces annyira, hogy nekem laptopom van, amely 64 bites arhitektura, viszont gyárilag adtak mellé egy 32 bites Vistát, amit nem akarok lecserélni nem jogtisztára, ill. megvenni sem akarom :( .
Big gun kick the hell out of you... /// AC/DC - Big Gun
Tölgypajzsos
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2009.03.27. 23:01

Tölgypajzsos írta:Bazo, nem tudom hány bites oprendszered van, de ha 32, akkor nem fog tudni kezelni 4 GB RAMot, hiába cserélgeted. Velem is ez van. MS fórumon azt tanácsolják (memory remaping mellett), hogy vegyünk 64 bites rendszert. Azt viszont nem értem, hogy a BIOS miért csak 3at lát... talán az alaplap is 32 bites?... lusta vagyok kigooglezni :oops: .

Bazo írta:...feltettem a Windows 7 pre RC 64 bites változatát...

Tölgypajzsos írta:Ui.:
A vicc, ami nem is vicces annyira, hogy nekem laptopom van, amely 64 bites arhitektura, viszont gyárilag adtak mellé egy 32 bites Vistát, amit nem akarok lecserélni nem jogtisztára, ill. megvenni sem akarom :( .

Annyira nem érdemes emiatt aggódni szerintem, ha "átlagfelhasználóként" használod a géped akkor még a 2 giga is bőven sok. Ha a videókártya is a ramon élősködik akkor legyen 2 és fél :)
Viszont annó a májkroszoftnál ingyen lehetett cserélni 32 bites oprendszert 64esre, esetleg érdemes ennek utánajárni, ha zavar a dolog.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Tölgypajzsos Dátum: 2009.03.28. 01:26

Viszont annó a májkroszoftnál ingyen lehetett cserélni 32 bites oprendszert 64esre, esetleg érdemes ennek utánajárni, ha zavar a dolog.

Köszi a tippet, utánanézek.

És bocs, nem olvastam visszafelé, és úgy tűnik kicsit sikerült belekontárkodnom :oops: .
Big gun kick the hell out of you... /// AC/DC - Big Gun
Tölgypajzsos
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2009.03.28. 09:26

Tölgypajzsos írta:És bocs, nem olvastam visszafelé, és úgy tűnik kicsit sikerült belekontárkodnom :oops: .

Semmi baj, sőt, jó is, hogy más is segít itt nem csak én, úgyhogy nézegesd a topikot máskor is :)
Ha meg nem írta volna és elsiklott volna efölött a szemem akkor Te oldottad volna meg a problémáját :)
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Bazo Dátum: 2009.03.28. 10:59

Jaja. Köszi, minden tipp jól jöhet. Inkább kétszer írják mint egyszer sem.

Jelenleg nem is kell használnom a Win 7-et, az XP is kezeli a bios által felismert 3 gigát. Az hogy nem látja mind a négyet, az az asus marhasága. Vásárlás előtt mindenki olvassa el az alaplap user manualját, sok problémától megkímélhet ;)

Amúgy a 32 bites rendszerek 4 gigát tudnak megcímezni. Összesen. Ebben benne van a ram, rom, videokártya, még a winchester is :D

A 64 bites rendszer meg csak a memóriakazelésben jobb egyenlőre. Nem gyorsabb és kevesebb programot is írnak rájuk. Szóval ha nem kell valakinek feltétlenül extra sok ram, nem érdemes átlagfelhasználóként vesződni vele. (a WoW meg nem gyorsult, FPS sem lett több a + ramtól, emiatt nem kell belefeccölni. Jelenleg úgy látom, hogy a processzor a gyenge keresztmetszet, de 3.1-re FPS javulást igérnek, átlag 20 körül. Érdemes kivárni ;) )
Én meg a druidához.
Egy kicsit.

B.A.Z.O
Bazo
Remete

HozzászólásSzerző: Tammytomtom Dátum: 2009.05.07. 01:44

Van egy tantárgyam: Vegyipari baleseti esettanulmányok.

Namármost 10-12 diás ppt-t kéne készítenem egy valamilyen ipari balesetről (tiszai cián, csernobil hasonlók), ami kevéssé ilyen ismert lehet a kurzuson résztvevő másik 100 diáknak :D

Fio linkelt nekem egyet, ami nagyon jó, csak azok a diák a kurzuson levetített diák, amiből a tanár az órát tartja :) szal ilyen Toulouse-i műtrágyagyár, Bhopali gázfelhő, tiszai cián, Philips 66, Piper Alfa, és egyéb hűdenagy és hűdesokáig a tévé volt vele tele az elmúlt 10 évben sajna kiestek, már mind megvan/foglalt. Szal valaki szakmabeli/ismerős a szakmabeli, 2 héten belül kéne egy téma amiről találok anyagot a neten. (ugye ilyenek h mit gyártottak hogyan mi lehetett a probléma hogy történt hogy lehetettt vna megelőzni ilyenek.)

Félreértés ne essék, nem olyat kérek h egy varázslinket adjatok, elég ha bedobtok egy témát, amiről lehet találni cumót a neten :)

heeelp pls :D
"Nothing, and everything, is possimpible!"

Tomtomtom
Afternoonn
Tammytomtom
hajdani Klántag

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános beszélgetés