Miből van a kép?

Minden.

Miből van a kép?

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2014.05.09. 11:01

Miből van a kép? - játékszabályok

Régebben volt a fórumon a "Minek a zenéje?" játék (az első felvonás témája ITT, a másodiké pedig ITT tekinthetőek meg).
Akkor arra jutottam, hogy az a játék a sok zenefelismerő szoftvernek "hála" már nem igazán tiszta, ezért nem folytattuk. Viszont úgy vettem észre, hogy sokan szeretik az efféle játékokat és fel is merült bennem, hogy meg lehetne csinálni ugyan ezt képekkel is. Aztán azzal kellett szembesülnöm, hogy arra is van már eszköz, ami visszafejti és azóta nem foglalkoztam a kérdéssel.
Most viszont eszembe jutott, hogy azzal, hogy megfordítom a képet (tükrözöm egy függőlegesen mellé helyezett vonalra) egész jól ki lehet játszani ezen eszközöket, szóval semmi akadálya annak, hogy kezdetét vegye a játék, amineka végén a KORÁBBIAKHOZ HASONLÓ nyereményekre számíthattok. Mindenképp szeretnék a második fordulóhoz hasonló sorsjegyes nyereményosztást is, hogy mindenki, aki részt vett a játékban nyerhessen, viszont mivel most a csalás kevésbé valószínű, ezért lesznek fix nyertesek is.

A JÁTÉK MENETE
Ez - az alapanyagtól eltekintve - nem sokat változik az eddigiekhez képest.
A játék során különböző filmek, tévésorozatok, játékok traileréből lehet majd képet látni, ami alapján meg kell próbálni kitalálni a film/sorozat/játék címét.
Első körben egy kevésbé jellegzetes kép fog felkerülni, majd ehhez, ha nincs legalább 3 (az érdeklődés mértékének függvényében változhat) megfejtő, akkor bizonyos időközönként újabb segítségek érkeznek, amik lehetnek további képek, de lehet információ vagy esetleg egy nagyon jellegzetes idézet a filmből, satöbbi... de a lényeg, hogy elsősorban a képeken lesz a hangsúly.

Várható a verseny során 1-2 bónuszjáték, mint amilyen EZ is volt.

Az adott feladványt megfejteni csak és kizárólag nekem írt PM-ben lehet. A megoldást az adott forduló vége előtt még véletlenül se írja be senki ide! A feladványok véletlenszerű időpontban fognak kikerülni, de minden feladvány között legalább egy (tipikusan ennél több) nap el fog telni. Minden helyes megfejtő kap 1-1 pontot és az első 3 megfejtő kap 1-1 arany, ezüst és bronzérmet is. A fő versenyt a pontok száma adja és a versenyt az nyeri, aki elsőként éri el a 20 pontot (ez a határ módosulhat). És az elsőként itt szó szerint értendő, tehát ha ugyanazon a napon érnék el ketten is, akkor az dönt, melyikük küldte be hamarabb a megoldást.
Tipp: aki gyors szeretne lenni, az a téma alján kattintson a "Feliratkozás a témára" gombra és akkor emailt fog kapni, ha új hozzászólás érkezik ide.

Egy feladványra több tipp is leadható, legfeljebb 3.

A topik nem lesz moderált, nyugodtan lehet beszélgetni az előző feladványról vagy bármi egyébről.

Jó játékot mindenkinek, őszintén remélem, hogy ez a játék is elnyeri a tetszéseteket!
Weaponizing demons for a brighter tomorrow.
Pio
A Fény lovagja

Re: Miből van a kép?

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2014.05.09. 11:07

Állás:

Helyezés. NÉV - pont

Éremtábla:

Helyezés. NÉV - arany - ezüst - bronz

Eddigi feladványok

---------------------------------------------

1. feladvány

Úgy gondoltam, hogy az első feladvány nagyon könnyű lesz, ami mellé később további segítséget is adok majd és hosszabb időt hagyok rá, hogy lássuk, nagyjából hányatokat fog érdekelni a dolog.

A KÉP AZ EREDETI ÁLLAPOTÁHOZ KÉPEST TÜKRÖZVE VAN!
A MEGFEJTÉSEKET CSAK NEKEM KÜLDÖTT PRIVÁT ÜZENETBEN FOGADOM EL, IDE NEHOGY BEÍRJÁTOK!
CSAK EGY TIPP ADHATÓ LE FORDULÓKÉNT!

Ha kérhetem mindenki ellenőrizze minden nap, hogy esetleg elszámoltam-e véletlenül valamit a pontoknál!
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2014.05.10. 08:21

Tegnap még úgy gondoltam, hogy azzal, hogy tükrözöm a képet eleget teszek a verseny tisztaságáért, mert így már melósabb csalni, de be kell látnom, hogy tévedtem, amire nagyon helyesen többen fel is hívtátok a figyelmemet. Annyira nem nagy meló ezt visszacsinálni és így függetlenül attól, hogy bárki él-e ezzel vagy nem, elég rossz érzés lenne végigcsinálni ezt az egészet.
Úgy döntöttem, hogy megpróbálom tényleg kizárni a csalás lehetőségét, hogy a végén tiszta lelkiismerettel oszthassam ki a nyereményt és ne kelljen egész játék alatt azt éreznem, hogy feleslegesen dolgozom.
Ehhez az kell, hogy ne a trailerekből, hanem magukból a filmekből vágjak ki képeket, amiket külön ellenőrzök tineye-al és google képkeresővel, ez nekem és az otthoni sávszélességemnek jelent egy csomó plusszmunkát, de részemről megéri azért, hogy tiszta legyen a verseny, a sávszélességemnek pedig nem osztottam lapot, szóval így lesz. :)
Egyelőre még nem tudom, hogy mennyire fog ez működni, mennyire van fent minden film a neten, amit a google képkereső crawlere már megtalált, de bízom benne, hogy igen. Egy biztos, hogy nem fogok olyan képet feltenni, amit ezzel a módszerrel ki lehet majd találni és bízom benne, hogy ehhez nem kell majd indiai művészfilmeket vadásznom. :D
Ha esetleg valaki más rájön valami csalási lehetőségre, az legyen szíves és szóljon, de alapvetően úgy gondolom, hogy így teljesen tisztán lehet tartani a játékot.

A szabályokban két dolog módosul, egyrészt nem lesznek tükrözve a képek, másrészt lehet több tippet is adni (de azért az ésszerűség határain belül, ahogy eddig is).

Az első fordulónál nem fog számítani a sorrend (nem osztunk érmeket) és tényleg olyan fordulóvá tesszük, amit bárki megfejthet. Itt van még 3 kép belőle, amiket nem tükröztem meg, szóval ha máshogy nem is, google képkeresővel (search by image gomb a szövegbeviteli mezőben) bárki megfejtheti. Fogjátok fel egyfajta bemelegítő körnek, amiért jár 1 jutalompont mindenkinek, aki játszani szeretne, ráadásul megismerkedhettek egy nagyon fasza toollal, mert a google képkereső amúgy egy nagyon hasznos kis találmány.

1. feladvány

A MEGFEJTÉSEKET CSAK NEKEM KÜLDÖTT PRIVÁT ÜZENETBEN FOGADOM EL, IDE NEHOGY BEÍRJÁTOK!

Ha kérhetem mindenki ellenőrizze minden nap, hogy esetleg elszámoltam-e véletlenül valamit a pontoknál!
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Alona Dátum: 2014.05.10. 15:09

Kép

Különös, ez rajzoknál egy komoly setback szokott lenni.
Jó hír viszont az, hogy általában elég google-el leellenőrizni, mert ha az nem találja meg, akkor valószínűleg semmi sem.
la que tiene la información; tiene el poder
Alona
Klántag

HozzászólásSzerző: Larenon Dátum: 2014.05.10. 17:46

Áááá, és basszus láttam a filmet és emlékszem is, hogy k...a jó volt és neeeem jut eszembe a címe. :-( Az kizárt dolog, hogy rákeressek a Google-lel, úgyhogy kabbe Pio, amiért most itt fogok gondolkodni a megoldáson és mindenféle kereső szavakat próbálgatok majd, hogy rájöjjek a címre, mert még a színész neve se ugrik be. :D Ebben a filmben volt asszem, hogy így gépágyúval darálják a végén a jappánokat. Vagy totál rosszul emlékszem lehet és simán elképzelhető, hogy az egy teljesen más film volt. :D
The credit belongs to the man who is actually in the Arena.
New album Brave Enough out worldwide on 19 August 2016
Larenon
Látó

HozzászólásSzerző: Larenon Dátum: 2014.05.10. 17:49

Jóóó, hát ez mégse volt olyan nehéz... :D Beírtam az első filmcímet ami eszembe jutott és meg is van.
The credit belongs to the man who is actually in the Arena.
New album Brave Enough out worldwide on 19 August 2016
Larenon
Látó

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2014.05.10. 18:03

Larenon írta:k...a jó volt

Larenon írta:gépágyúval darálják a végén a jappánokat.

Mindkét esetben megbízható tanácsadónak bizonyultak az emlékeid! :)

Larenon írta:Az kizárt dolog, hogy rákeressek a Google-lel.

Ez egyáltalán nem baj, hiszen a többinél tuti, hogy nem lesz olyan, hogy a gúgli kidobja a megoldást. Ha nem találok olyan filmet, amit nem dob ki, akkor sajnos...

Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2014.05.15. 21:15

Az 1. feladványt LEZÁROM

A megfejtés: Az utolsó szamuráj

A helyes megfejtők pedig ABC rendben:

Alona
Attreus
Blackyy
Gyerob
Haelia
Hátszél
Kharadriana
Killigraphy
Lareenon
Maes
Melcsy
Neilaeht
Preecher
Unclejohn

Összesítés

Állás:

Helyezés. NÉV - pont

1. Alona - 1 pont
1. Attreus - 1 pont
1. Blackyy - 1 pont
1. Gyerob - 1 pont
1. Haelia - 1 pont
1. Hátszél - 1 pont
1. Kharadriana - 1 pont
1. Killigraphy - 1 pont
1. Lareenon - 1 pont
1. Maes - 1 pont
1. Melcsy - 1 pont
1. Neilaeht - 1 pont
1. Preecher - 1 pont
1. Unclejohn - 1 pont

Éremtábla:

Eddigi feladványok

1. Az utolsó szamuráj kép 1, kép 2, kép 3, kép 4

2. feladvány

A mostani feladvány megfejtése egy sorozat.

Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Alona Dátum: 2014.05.15. 21:55

Pio írta:1. Alona - 1 pont
1. Attreus - 1 pont
1. Blackyy - 1 pont
1. Gyerob - 1 pont
1. Haelia - 1 pont
1. Hátszél - 1 pont
1. Kharadriana - 1 pont
1. Killigraphy - 1 pont
1. Lareenon - 1 pont
1. Maes - 1 pont
1. Melcsy - 1 pont
1. Neilaeht - 1 pont
1. Preecher - 1 pont
1. Unclejohn - 1 pont

Első hely mint mindig. Nem meglepő. :ugeek:
Már csak hetek választanak el az "Alikornis hercegnő" fórumrangtól, és a druidákat megillető "#00FF96" színtől.

Kép
la que tiene la información; tiene el poder
Alona
Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2014.05.15. 21:57

Már van 3 megfejtés, úgyhogy több segítség nem várható. Pár napig természetesen nem lesz új feladvány, hogy mindenki megpróbálkozhasson a kitalálásával.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2014.05.19. 19:21

A 2. feladványt LEZÁROM

A megfejtés: Barátok közt

A helyes megfejtők pedig időrendi sorrendben

Alona - arany
Melcsy - ezüst
Kharadriana - bronz
Unclejohn
Hátszél
Lasko
Afuera

Összesítés

Állás:

Helyezés. NÉV - pont

1. Alona - 2 pont
1. Hátszél - 2 pont
1. Kharadriana - 2 pont
1. Melcsy - 2 pont
1. Unclejohn - 2 pont
6. Afuera - 1 pont
6. Attreus - 1 pont
6. Blackyy - 1 pont
6. Gyerob - 1 pont
6. Haelia - 1 pont
6. Killigraphy - 1 pont
6. Lareenon - 1 pont
6. Lasko - 1 pont
6. Maes - 1 pont
6. Neilaeht - 1 pont
6. Preecher - 1 pont

Éremtábla:

Alona - 1 - 0 - 0
Melcsy - 0 - 1 - 0
Kharadriana - 0 - 0 - 1

Eddigi feladványok

1. Az utolsó szamuráj kép 1, kép 2, kép 3, kép 4
2. Barátok közt kép 1

3. feladvány

A mostani feladvány megfejtése egy egész estés mű.

Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Killigraphy Dátum: 2014.05.19. 22:14

ez nem a harmadik feladvány már? :)
(pluszpont...? :))) )
Killigraphy, the Calligraphy Hunter
Killigraphy
Klántag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2014.05.20. 05:58

Javitottam. Es tul konnyuek a feladvanyok, mert most is megvan a 3 megfejto, szoval tobb segitseg nem varhato.
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: Afuera Dátum: 2014.05.20. 08:57

Hát biztos mindenki ilyen zseni, de nekem megint lövésem sincs:S
Afuera
Cinderella

HozzászólásSzerző: Gyerob Dátum: 2014.05.20. 12:19

Nem nézel elég mesét. :D
Gyerob
Látó

HozzászólásSzerző: blackyy Dátum: 2014.05.20. 12:57

Én nézek eleget, de egy lábból nem fogok rájönni sose, hogy mi az ! :D Az összes többi meg egy csaló ! :P
Hogy az *nyátok köztöt tetted be feladványnak, hát ... az ... :? :shock: :D
D'oh!!
blackyy
Lovag

HozzászólásSzerző: Pio Dátum: 2014.05.20. 13:32

Legalább jót mosolyoghattam azokon, akik felháborodtak azon, hogy ez a feladvány, de azért simán felismerték. :D
Pio
A Fény lovagja

HozzászólásSzerző: preecher Dátum: 2014.05.20. 13:55

Pio írta:A megfejtés: Barátok közt

ez azért megkönnyebbülés.. nem ismertem fel és büszke vagyok rá :)
preecher
Klántag

HozzászólásSzerző: Unclejohn Dátum: 2014.05.20. 15:04

Én csak azon szégyenkeztem, hogy felismertem.. de lássuk be az a lakás már hat hét éve is így nézett ki, amikor én még utoljára láttam részt abból a sorozatból :D

Szerk.: Már megint csak kommenteltem, nem gondoltam át mit írok, szóval félreértések elkerülése végett, mindenki azt néz ami akar, szíve joga eldönteni, nem fikázom a sorozatot vagy ilyesmi. Nekem nem jön be, azt kész.
Unclejohn
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Kharadriana Dátum: 2014.05.20. 16:04

Afuera írta:Hát biztos mindenki ilyen zseni, de nekem megint lövésem sincs:S

Abban majdnem biztos vagyok már, hogy ez egy rajzfilm. :B
"A hazugság olyan igazság, aminek nincsen valóságtartalma, de mondhatnám úgy is, hogy olyan valóság, ami nem az igazságon alapszik" (Dr. Mogács)
Kharadriana
hajdani Klántag

Következő

Vissza: Általános beszélgetés