Holleanyó

Minden.

Re: Holleanyó

HozzászólásSzerző: Melcsy Dátum: 2012.07.01. 22:08

Huh...hát elég szép hosszú írások vannak,de a lényegen nem változtat. Köszönjük hogy itt voltatok,reméljük megtaláljátok a helyeteket egy olyan klánban ahol csak játszani kell, és nem beszélgetni,ismerkedni,tanácsot adni másoknak.És remélem egyszer sikerül kinyalnunk Pio és Healia seggét,mert igen akarjuk, és igen szeretjük őket.Mert ha nem lenének valószínű a klán is tönkrement volna.De gondolom TI ezt jól tudjátok milyen érzés,mert nem ez az első klánotok ahol voltatok,és nem is lesz az utolsó.És mint mondtam, a szabályt azért találták ki hogy betartsák.Üdvözlettel Melcsy,aki szereti a mountokat farmolni és több is van mint 100.
Melcsy
Melinda

HozzászólásSzerző: Haelia Dátum: 2012.07.02. 00:32

Vártam, hogy a téma felfejlődjön, sajnos nem kellett csalódnom. Nem gondolom, hogy itt bármilyen módon meg kéne okolnunk a döntésünket, a korábbi hozzászólások alátámasztják, hogy jól tettük, amit tettünk. Nem örömmel, hanem mert szükségszerű volt. Azt se gondolom, hogy majd most talán megértetek a mi oldalunkból bármit is, de azt meg nem akarom, hogy azt higyjétek, a vádakban igazat adunk nektek.

Vannak olyan részek/vádak, amiket válaszra sem méltatok... de pár dolgot azonban nem hagyhatok szó nélkül. Holle, azt kell mondjam, természetes, hogy megbeszéltem más officerrel is, mire jutottunk, elvégre saját szakállamra nem fogok ilyen szintű döntéseket hozni. Megfontolatlanul, saját kényem-kedvem szerint - ez nem így műdködik.

Ahogy azt Neked is mondtam, a probléma oka nem az volt, hogy más véleményen voltál. Hanem (részben) az, ahogy ezt kezelted, előadtad és meglovagoltad. Nem fogadtad el a többség döntését. Ez egy közösség, aminek vannak vezetői, de a lényegi kérdéseket mindig a klántagokkal közösen hozzuk meg - ahogy ez a problémás esetben is történt. Te döntöttél úgy, hogy nyíltan szembemenj a többiekkel, teljesen hozzá nem illő módon, formában és időben, többedszer. De ez csak egy morzsa. Sem a beszélgetésünkkor, sem most nem érzem azt, hogy bármilyen szinten kompromisszumra jutottunk volna, vagy bármit meg tudtunk volna beszélni. Elbeszélni egymás mellett, igen, de jutni is valamire? Nem...

A goldkikérésnél többször elhangzott mumblin, hogy szabályellenes. Nyerészkedő és önző, hozzáteszem.

Nem gondolom, hogy Pio-nak bármit bizonyítania kellett volna felétek. Nem gondolom, hogy a hét éves munkáját az alapján kellett volna megítélni, vagy akár csak minimálisan is mérlegre tenni, amennyit ti láttatok (vagy látni akartatok) belőle. És ha egy pozitív felvetésre ti negatívan reagáltok, akkor utána hiába próbáljátok azt pozitívvá tenni egy másik javaslattal, kitörölhetetlenül ott marad mindenkiben az, hogy Ti valami ellen kezdtetek el hadjáratot folytatni.

(szerk: a végét törlöm, mert elnéztem, mire ment az egyik reagálás. De nem teljesen véletlen, hogy félreértettem, mert fogalmam sincs, Louiee mit sutyi-mutyizott, és milyen célt ért el, de remélem, sok pénzt hozott neki legalább!)
Haelia
Lejlahercegnő

HozzászólásSzerző: Nightcut Dátum: 2012.07.02. 12:28

Pofás kis regény lett a témából tegnap óta, de a végére csak ideértem én is. Túl sok mindent már nem lehet hozzáfűzni a dologhoz, talán csak annyit, hogy teljesen gyerekesnek tartom a távozók topikbeli megnyilvánulásait. Évekkel ezelőtt nekem is volt problémám és ha visszaemlékezek az én viselkedésem és hozzáállásom is gyerekes volt. Egyes emberekből a wow egy az egyben előhozza a VérPistikét és tök mindegy ki hogy érvel nem fog egyetérteni senkivel. Lehet hogy ez csak egy játék, de mivel itt egy nagy társaságról és közösségről van szó, ezért elvárható, hogy ennek megfelelően éretten viselkedjünk. Kíváncsi vagyok hogy ha valaki a munkahelyén hasonlóképpen fejtené ki a véleményét akkor meddig lenne állása. Szerintem semeddig. Ha valakinek csak a "JÁTÉK" számít, akkor ez nem az ő világa. Van nagyon sok jó singleplayer game ami alkalmas a gyors feszültség levezetésre és ott még osztozni se kell sőt kompromisszumokat se kell kötni. Számomra nagyon jól eső érzés heti 2-3 raiden részt venni és kikapcsolódni. Hozzáfűzném a wow csupán X%-ban járul hozzá ehhez, mert a többit számomra a klántagok biztosítják muble formájában. Sokat nem szoktam beszélni, nevetni viszont annál többet. Azon a bizonyos goldkikérésen én is fent voltam mublén. Akkor nem szólaltam fel, utólag sem teszem, mivel nem kérdéses kikkel értek egyet ez ügyben. További sikerekben gazdag lootolást és kockulást kívánok Hollénak és Lfy-nak és kívánom, hogy találjátok meg a nektek megfelelő klánt, ahol az igényeiteket maximálisan ki tudják elégíteni. Nem mellesleg nyár van szép az idő. Lehet menni strandolni csajozni néha dolgozni és elfelejteni, hogy milyen borzalmas dolgok történhetnek velünk olyankor, amikor kikapcsolódás címszó alatt leülünk a géphez és teljesen felesleges módon felbosszantunk másokat és saját magunkat. Az élet megy tovább, ennyi.
"A Vadász kivonja pengéit, és Nightcut már sosem lesz az, aki volt."
Nightcut
Klántag

HozzászólásSzerző: Lasko Dátum: 2012.07.02. 13:32

Lfy írta:Hogy miért ide? Azért, hogy lássák azok is, akik kívülről szemlélődnek. Hisz a rossz dolgokat, mind fátyol borítja. Ezért a komplett oldal lementve, hogy biztosan maradjon nyoma valahol. De ha máshol nem is, a mi szívünkben biztosan. Hogy jó vagy rossz emlékként archiválódik? Döntse el mindenki maga. (Ill. hallgassátok Pio szavait. "All for Pio" )

Akkor most megkérnélem, hogy az egészet mentsétek le, mert úgy kerek a story :P De ha ti nem is, mi biztosan megtesszük ezt.
Egy jó tanács/kérés hozzátok Holleanyó és Lfy. Ha egyszer írtok jelentkezést más klánba akkor ne részletezzétek, hogy miért is lettetek eltanácsolva ettől a baráti (velejéig romlott :D ) társaságtól. Úgy még nem vettek fel embert a magyar klánok, hogy a jelentkezésében szidta az előzőt.
Remélem megtaláljátok máshol azt amit itt nem. Peace :ugeek:
sedó prájszt
Druid+Dk a legnagyobb Faceroll karakter combo a pvpben (és úgy szinte mindenütt)!!!!!
“I know kung fu” – Chuck
“Guys I know kung fu… Again.” – Chuck
Lasko
Klántag

HozzászólásSzerző: Kharadriana Dátum: 2012.07.02. 15:02

Holle, Lfy!
Tegnap Openraiden elnyertem a Ragna mountot. Erre válaszul Pio, nem részletezném, de kb 10 perc leosztás után ignore-olt, hozzátéve, hogy mielőtt követem az utatokat, nullázza a klánpontjaim. Teljesen le voltam döbbenve, mikor ezzel Haeliához fordultam, megkaptam tőle ugyanezt. Most éreztem meg először, hogy igen, tényleg igazatok van az elnyomással és terrorral, satöbbivel kapcsolatban. (mert mi az, hogy puggal megyek ragnahc-zni, stbstb...)
Eleinte kételkedtem a szavaitokon, de most felnyílt a szemem....... igazatok volt........

És akkor most komolyodjunk.

Mivel önmagában a lényeg kifejtésében nem vagyok jó, de megpróbálok alkotni valamit, emellett idéznék is.
Wall of SajátVélemény incoming.

A gyengébb indokok kielemzésével kezdeném:

Holleanyo írta:Most az volt, szerettem volna a rugómnak megcsinálni a legendary questeket...
.... Ezt szépen vissza is raktam volna vagy gold vagy cuccok formájában

A guild, és annak tagjai, ha nem esett volna le a közel 4 hónapos itt tartózkodásotok ideje alatt (Március 5.-én lettetek felvéve), MINDENBEN igyekeznek segíteni, lehetőségeikhez mérten. Nekem nem egyszer volt, hogy 3k kellett volna kölcsönre, és kapásból 5en küldték. Pláne, ha ahogy állítod, legendary-ra kellett volna. Nem emlékszek, Nightcutnál ez hogyan volt, de arra tisztán, hogy Haeliának és nekem vissza nem fizetendő kölcsönben odaadta a bank a kívánt összeget....
Egyébként meg kapásból 5 embert tudnék mondani, aki meg sem érzi 10k gold kölcsönét, és gondolkodás nélkül adták volna.
De Te mit tettél ehelyett? "Rageanswer" indokkal kikérted az összes klánpontod értékét goldban, mellyel durván megsértetted a klán szabályait, kihasználva a klánpiacot. Mert mit is tudunk biztosan? Hogy a bepakolt cuccaid összértéke talán 5-6k lehetett kb, a kivett pénz mennyisége pedig 17k volt.... No Komment!

Holleanyo írta:A kritikus incidens ugye a mount "odaadásával" pattant ki... Más volt a véleményem, aminek hangot adtam... Ez ennyivel ki is merült...
Kérjek elnézést amiért más véleményen vagyok EGY dolog miatt? Úgyis az történik amit a többség akar /demokrácia van vagy mi/... Max 1-2 embernek nem tetszik, erről vagy szól vagy hallgat... Én nem hallgattam... De ha ez tényleg ekkora probléma...

Egy a gond, hogy a téma talán 1 hétig kinnvolt a fórumon. Nem olvastam végig mert hosszú volt, de így utólag látom a lényeget: Neked ennyi idő alatt Sem sikerült megérteni, mi az a demokrácia.
Elmagyarázom: Van X ember, valaki feldob egy javaslatot valamire vonatkozóan (pl. raiden eső mountok kiosztása), ezt megvitatják, hogy milyen keretek között lehetne - ha lehetne- alkalmazni, ezután mind az X ember szavaz, igennel vagy nemmel, ha az igenek vannak többségben, akkor a dolgot elfogadják, szabályba/törvénybe iktatják, ha pedig a nem-ek, akkor nem.
Mivel látjuk, hogy ezt neked / nektek problémás megérteni, használjunk hasonlatot rá: a klán a parlamenti gyűlés. Feldobja Kissjózsi képviselő, hogy a raiden eső mountok kiosztásával kezdeni kéne valamit, mert szerinte/egyesek szerint nem jó a rendszer (ha pl többen reklamáltak előtte, esetleg aláírást gyűjtöttek, bedobták, stb.) A jelenlevő képviselők (lásd. klántagok) megvitatják, kinek mi a véleménye, finomítják, stb, aztán szavaznak....

- Ha mondjuk, ahogy tudtommal később Te is hasonlítottad, Pio és az officeri kar az uralkodó hatalom (direkt nem írok neveket), ergó övék a kétharmad, akkor mindegy, hogy én, te, anyu, apu, Afu mit mondanak, az lesz, amit ők mondanak. Ilyen egy lootbuzi klán felépítése (nevezzük inkább csak HC-nak)
- Ha feltételezzük, hogy az officeri kar csupán felügyelő szerep, azonban jogilag egyenlő a tagokkal szavazás terén, az egy demokratív klán, ahol adnak az emberek, a többség véleményére.
- Ha pedig feltételezzük, hogy 39en szavaznak igennel, és egy nemmel, majd a NEM választ veszik csupán figyelembe, az pedig kérlek, Diktatúra, és ott nem az egy az NEM egy tag, hanem a vezető! (azaz ha Te, azt várod a klántól, hogy a CSAK a számodra kedvező megoldás lépjen érvénybe, akkor barátom, marhára el vagy tévedve...)

Fontos, hogy megerősítsem az előttem szólók véleményét:
Itt NEM azzal volt a gond, hogy hangot adtál a véleményednek. Itt az volt a gond, hogy marhára nem fogadtad el azt, hogy mi a TÖBBIEK véleménye. Mert ebben a klánban nem csak Te vagy... (voltál).

Holleanyo írta:Raideken részt vettem, legyen az acsis avagy sem....

Rövid leszek: Pontosan addig jártál az acsis raidekre...... amíg meg nem lettek az acsik.

Holleanyo írta:Mentem farmolni a sok halat hogy legyen mit lerakni raideken, mikor mások csak leskelődtek SW-ben...

Szerintem Ne Te döntsd el, hogy amikor valaki SW-ben van, mit csinál. Apropó hal: kétféleképpen lehet hozzájutni: Gyorsan, vagy Lassan.
Én pl a múlthéten vettem AH-n a banknak 140 halat, ami tartott durván 2percig, és került egy durván 500arannyi értéket jelölő pixelhalmazba.
Te gondolom leültél egy víz mellé, és tegyük fel, kifogtál 140 halat, ami tartott neked durván 3 óráig, és csak annyiba került, hogy elbasztál az életedből 3órát egy olyan dologra, amit elintézhettél volna 2 perc alatt.... és ami egyébként nemhogy nem-kézen fogható, de tetted ezt egy olyan társaságért, ami (egy későbbi hozzászólásod szerint) neked egyébként semmit sem jelent.
Kicsit ütik egymást a gondolataid, pajtás....

És, hogy Szerintem miért csináltad Te ezt így?
Biztosan nem tudom, tippelgetek:
- mivel neked nem ér meg a klán 500 aranyat se, inkább szívsz, de egyébként is, akkor látni fogjuk, hogy mennyit dolgozol a klánért, és hogy az offik ennek mennyire fognak örülni majd
saját megfogalmazásod szerint (kicsit kiegészítve): seggnyalás jól látható módon

- mert neked a horgászás szórakozás, pláne ha olyanokért teheted, akik 'annyira' sokat jelentenek neked.

Csak, hogy tisztán láss, miért csináltam ÉN ezt így?
Biztosan tudom, nem tippelgetek:
- mert nekem a klán simán megér 500 aranyat
- mert utálok horgászni

és, hogy miért van sokkal kevesebb pontom, mint neked volt? mert csóró vagyok...

Holleanyo írta:Altos raidek: tudomásom szerint casual a guild felfogása... Akkor nem értem miért volt gond, hogy olyan karakterrel is mentem ami gear szempontból gyengébb, de teljesitményben olyat is megelözött aki jobban gearelt...

Igen, a guild felfogása casual. A probléma az egészben, hogy az események szerint te egy enchantolatlan-gemeletlen karival mentél, (ami egyébként szintén ütközik a szabályokkal - ugyanis a raidekre vonatkozó szabályzat NEM csak a maines raidre vonatkozik), és igazából, tudod miben nyilvánul meg igazán, a raides casual felfogás? Hogy leszarjuk, milyen gearben kinél tolsz, mennyivel nagyobb dpst....

Holleanyo írta:Soha sem szóltam egy rossz szót sem ha valaki egy szarul gearelt karakterrel jött altosra és nekem kellett healelnem mert nuku DPS-e ill. healje volt...

Ugye rosszul emlékszek, hogy amikor behoztam Anarellát egy általam vezetett DS - Madness killre, akkor Te voltál az, aki reklamált a gearje miatt?

Holleanyo írta:Aztán úgy voltam vele, hogy az életbe sem dobja azt a bizonyos mountot...
Hát most pont épp...

Ugye érzed az ütközést a két mondatod közt? Egyébként egy sorban van mindkettő....
Szar a hozzáállásod is. Egyszer vagy kiesik, vagy nem. Ha egyszer kiesett - máskor is kifog.
De tudod, mi az, ami ezen igazán kiakaszt? Hogy Ti, bár eleinte nem elleneztétek a hála-ötletet, de lerendeztétek volna egy egyszerű, pénzen megvehető mounttal. Nem tagadom, szerintem is nagyobb ajándék, de tudod mi a bökkenő? Az, hogy Te ezt megoldottad volna pénzért, ergó elhárítottad volna a fő konkurenst az utadból... de ismétlem, attól még, miért esett volna ki a mount, ami Szerinted soha nem esik ki, pont Neked? Mert akkor 10en ott lettünk volna még mindig, rollolni, szintúgy Pio, aki maximum megnyeri - egyébként, ha ráírsz, hogy ez így meg úgy van, mennyire szíved vágya, stb... ő pont az az ember, aki simán neked adná. EZ az, amire azt mondtuk, hogy magad alatt vágod a fát.... tök feleslegesen, ha az alján ott van felaprózva már neked, csak érte kell nyúlni....

Holleanyo írta:És itt elérkeztünk ahhoz a ponthoz, ami miatt valójában ki lettem téve bizonyos emberek miatt a guildből...

Javítok, NEM bizonyos emberek miatt. Bizonyos ember miatt, aki Lfy, és jómagad miatt. Ehhez nincs mit hozzáfűzni.

Holleanyo írta:Nem a mount és a gold kikérés volt a lényeg...

De, a lényeg pont ez volt..... társítva egyéb bűneiddel.
Ugyanis, ha nem kezdetek el ennyire rinyálni egy pixelhalmazon, akkor még ma is tagok lennétek.... (vagy nem.)

Holleanyo írta:őszintén elmondtam a véleményemet Healiának aki kissé berezelt ezen...
Pedig én csakis Neki szántam a mondandómat, de ő minden bizonnyal tovább is adta hogy mit beszéltünk...

Haelia a vezetőség tagja. Feladata van, nem csupán az önkényes uralkodás, és az új tagok beinvelése, klánpontok kiosztása.
Az Officeri kar, és vele az egész klán egy csapatot alkot, melyben a felmerülő nagyobb problémákat közösen kell megoldani. Ha Te a mondanivalód csupán egy embernek szánod, én ebből azt érzem, hogy Te ugyanúgy leszarod a többieket mint - Szerinted - ők téged.

Holleanyo írta:Mivel tudvalévő hogy széllel szemben nehéz pisálni...

... ezért nem is értem, hogy mért próbáltad továbbra is, amikor láttad, hogy visszafújja rád....

Holleanyo írta:Akinek szúrtam a szemét valami miatt is, az most tapsikolhat magában vagy azokkal akik segítettek neki, és örülhet hogy egy aktív, segítőkész tagtól fosztotta meg a guildjét...

Személy szerint sajnálom, hogy így alakult. Mindenkinek vannak hibái, mindenki követ el hibákat. A hibák problémák, a problémákat pedig meg lehet oldani, ha képes vagy kompromisszumot kötni. Te nem voltál képes. Amíg itt voltál, 1-2 tetted kivételével totál jó véleménnyel voltam rólad, azonban nem vagy pótolhatatlan. Vannak dolgok, amelyeket az ember nem felejt. Elolvastam a régebbi ilyen-topikokat is. Ott ugyanúgy ez volt a helyzet, amikor esetleg Pio, önkezűen indította el a guildet az enyészet felé... (olyan tagok benntartása, akiknek nem kéne, az officeri kar teljes töketlensége az esetekkel szemben, stb). De mindenki tanul a dolgokból, szerencsétlenségedre Te már olyankor estél bele, amikor óvatosság van. Az esetleges kártevőket ki kell írtani.

Holle! Lehet, hogy néhol durvák a szavaim, de így jobban kijön az, hogy mit éreztem akkor, amikor a témát olvastam, láttam, hallottam. Ennek ellenére - ahogy Anarellával is megbeszéltük a dolgot -, én nem kívánok ellensége lenni senkinek, szóval ezúton is kívánok neked további sok sikert játékban, s az életben!

Következő soraim elsődlegesen Lfy-nek intézem!

Lfy írta:Kedves Sowi, én is nevetek sok mindenen. Azon meg pláne, hogy olyanok írnak véleményt, akik nyakigláb segget nyalnak....

Meg tudom erősíteni Hátszél szavait - megérdemelnék. Amúgy én is sok mindenen nevetek: a tipikus, teljesen átlagos véleménynyilvánításotokon, a hisztin, amit azért vertek, mert titeket senki nem akar kinyalni....

Lfy írta:....Ti, sokan közületek, akik hetente 2x-3x felnéznek a játékba, és raidekre aligha járnak. Ti kb max. 10 személy szavaz meg valamit a klán életében, a kb. 90-100 főből.

Vannak, akik nem tehetik meg, vannak, akiknek vannak dolgok, amelyek fontosabbak. De asszem pont Ti hangsúlyoztátok régebben a casual hozzáállást a hozzászólásaitokban....
Ha 10 személy szavaz, 80 pedig kussol, az azért van, mert ők kifejtik, a többiek egyetértenek - vagy nem, de elfogadják. Olvastad Hollénél a parlamentes hasonlítást? Egyet kihagytam a lehetőségekből, direkt a Te kedvedért (bár érdekelne, hányan jutnak le idáig). Biztos vagyok benne, hogy tudod, melyik az. Azt jelenti, hogy nem vagy se vele, se ellene, a többiekre bízod. Ez, kérlek alássan, a TARTÓZKODÁS.

Lfy írta:felvetve a témát a TCG-ről, amiről kb. a fél klán azt sem tudja mi fán terem

Ezeknek mi közük van egymáshoz? Te talán aggyal születtél? ...... oh, wait, Ti tökéletesek vagytok....

Lfy írta:Ti akik Magyarországon belül abba a 60%-ba tartoztok, akik az utolsó infók alapján döntenek, mentek egy azon ember után aki a szemetekbe eleinte szépeket mond, de ha jobban belemélyültök a dolgaiba, már elég sok panasszal él.
Kérdezem én, ha panaszkodik miért csinálja?

Kedves Lfy, tegyél meg egy szívességet, és ne ítélj meg úgy, hogy mellesleg nem is ismersz.
Nem panaszkodik. Azért csinálja, hogy nekünk, NEKED, jobb legyen....

Lfy írta:Sokan beleszarom, nem törődöm módon, kit érdekel módon, nem írnak, nem véleményeznek a fórumon. Mert félnek, hogy mi lesz, ha úgy járnak, ahogy mi jártunk.

a lófaszt. Semmi köze egymáshoz az véleménynek, és a vélemény nyilvánításnak. De itt nem fél senki, ha úgy érzi leírja, ha pedig úgy érzi, nem írja le. Nem kötelezheted.

Lfy írta:Bele gondolt már valaki, akinek tényleg kell az a mount, hogy az Alysrazor-os mount sem lett még az övé? És lehet soha nem is lesz?! Kaptatok, mind egy ígéretet. Amit ti elfogadtatok. Mi nem.

Belegondoltál már, milyen szar érveket hozol? Belegondoltál már, hogy az egyetlen kiesőt ha nem nyered meg, azt jelenti, majd közelebb talán, nem pedig azt, hogy soha többet? Belegondoltál már, hogy ezernyi mount van, ami még nem az enyém? Belegondoltál már, hogy marhára nem érdekel, de örülök más örömének is? Belegondoltál már, ez mit jelent? Azt, hogy köztünk vannak normális, érző emberek is. És, hogy Te nem ilyen vagy.

Lfy írta:Nekünk ez a játék nem feltétlen a barátokról szól, alapvetően kikapcsolódás céljából járunk fel, a játékban szerezhető örömökért, néha bánatokért, máskor kisebb-nagyobb sikerekért, és csak azután jön a társaság.
az itt lévő emberek többsége, ennyire rosszindulatú, rosszmájú.

KLÁNSZABÁLYZAT, BEVEZETŐ, ELSŐ PARAGRAFUS írta:A klán hivatalosan casual társulat. Ez annyit jelent, hogy a közösség jó hangulata és kényelme az elsődleges szempont

Node kérdem én: ha Ti tudtátok, hogy ez így van, miért jelentkeztetek? Mit vártatok ettől a klántól....... mi a francon vagytok még Ti felháborodva?!
A rosszmájúsággal kapcsolatban pedig azt tudom csak mondani, hogy ha esetleg fektettetek volna nagyobb figyelmet is azokra az emberekre, akikkel játszotok - talán sikerül is őket megismerni.

Lfy írta:közületek bárki vette volna a lapot és legalább átgondolta volna amit a TCG-ről írtunk rájött volna, sokkal jobb ajándék lett volna. Hisz akkor derült volna ki igazán, hogy ki az, aki a klánon belül támogatja Pio tetteit

Jelentem, vettem a lapot, jó ötletnek tartottam. De az igaziságról - ha lemondasz egy olyan mountról, amit van esélyed megszerezni, baromiritka, nem a pénztől függ, hogy sikerül-e, amire nagyon vágysz.... az - szerintem - sokkal nagyobb ajándék bárminél.

Lfy írta:És akkor most már lehet írni/mondani, hogy bomlasztó a hozzáállásunk. Mert ez a hozzászólás pont egy ilyen. Remélem mindenki észrevette a különbséget és magába néz.

Magamba néztem: ez a két év alatt a játékhoz való hozzáállásom, köszönhetően a klánnak is, hatalmasat változott. Rengeteg jó élménnyel gazdagodtam, és tudom, hogy sokkal többet nyertem, mint bármikor is remélhettem volna, és tudom, hogy mit jelent az, hogy hála. Nem kérem tőled, hogy nézz magadba, Lfy. Akinek nincs lelkiismerete, az úgysem látna semmit.

Lfy írta:Lehetek szar alak, szálka a szemekben. Lehetek máz, vagy cukor a tortán.
"Én én vagyok, és így vagyok jó."

Nem, te maximum a baráti körödnek, a családodnak, és a papucs barátodnak vagy jó.
Eddig cukorka voltál a tortámon: de, ahogy kezdtem is a hozzászólást, felnyitottad a szemem: megmutattad, hogy az a torta csupán egy jól megfestett kép...

Hogy miért ide? Azért, hogy lássák azok is, akik kívülről szemlélődnek. Hisz a rossz dolgokat, mind fátyol borítja...
Akkor kezdhetnéd azzal, hogy fellebented a saját fátylad is. És hogy lássa más is, aki kívülről szemlélődik...? Még Te beszélsz itt nekem a gyermekévekről? Te, aki felnőttnek tartja magát..... és így nyilvánul meg, amikor kulturáltan is lehetne intézni?

Kiegészítés, későbbi hozzászólások:
Lfy írta:Nekünk a társaság a való életben számít igazán, nem egy ilyen játékban ahol olyan személyek játszanak, mint Te is. Szállj magadba légy szíves és tanuld meg értelmezni, amit írtam.

A társaság a való életben is számít. A guild nagy része ismeri egymást a való életben is. Tudod, az ilyen eseményeket nevezzük Klántalálkozóknak. Pont ezért vannak. Egyébként pedig légyolykedves, és szállj magadba, tanuld meg értelmezni - a saját gondolataid.
Ja, bocsi, hisz úgysem látnál semmit....

Szerk. Kiegészítés 2: Mentsétek el ezt a hozzászólást is - öreg éveitekre, ha olvassátok, legyen mit mutatni a gyerekeknek, unokáknak - Ilyenek voltunk, 30-as éveinkben....

Szerk2: Mielőtt jönne az oltás, elítélés: Nem foglalkoztat a véleményetek, bár lehet, hogy jót röhögnék rajta. De büszke vagyok rá, hogy így, 18 évesen is sokkal felnőttebb vagyok, mint egyesek...
"A hazugság olyan igazság, aminek nincsen valóságtartalma, de mondhatnám úgy is, hogy olyan valóság, ami nem az igazságon alapszik" (Dr. Mogács)
Kharadriana
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Unclejohn Dátum: 2012.07.02. 18:29

Üdv!

Bár én nem sokat tapasztaltam, láttam a munkásságotokból, ezalatt rövidke kis idő, illetve a fórumon való megnyilvánulásaitok után annyit szeretnék mondani, hogy MENJETEK INNEN EL!

Köszönöm.
Unclejohn
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Gazsy Dátum: 2012.07.03. 07:36

Háát izé Hűha,mik kinem derülnek egy topikban. :)
Igazából lehetne az is a címe hogy "véleményem a klánról".

Igazából nemtudok mit hozzáfűzni a dolgokhoz,vagy véleményt alkotni ,mert én ennek sem szemntanúja,sem fültanúja nemvoltam, csak utólag tudtam meg mi történt.

De azért annyit hozzátennék ,hogy nyílván ez a történet nem egy este lezajlott esemény következménye,mert ha ez így lenne akkor bizony sokan kilettek volna már rúgva a guildből. És szerintem az hogy Holle kilett rúgva az bizony nem hirtelen felindulásból történhetett ,már csak azért sem mert az teljesen ellenkezne a guildszabályzatban leirt klánirányzattal.
Na lényeg a lényeg ,amikor döntések születnek ebben a klánban az mind elöre jol megbeszélt minden véleményt meghallgató döntések.És az én véleményem szerint minden eggyes Officeri döntés a Guildünk érdekét szolgálja( legyen az egyesek számára rosz indulatú is),és mint eddig kiderült
ezek a döntések jol vannak Koordinálva. Példa rá hogy a Vannilla wow idejében alakult klán még mindig virágzik,nem hiszem hogy túl sok ilyen guild van még az eu-s servereken,főleg nem a magyar klánok közűl.

U.I.: ELnézést ha valakit ismételtem volna ,de ezt a sok regényt nem tudtam végigolvasni ,csak az első oldalt :D
Remélem rolam nem volt szó ...:P na inkább elolvasom .. :D
Gazsy
hajdani Klántag

HozzászólásSzerző: Neredia Dátum: 2012.07.12. 16:47

Üdv -a klán 90%-ának aki nem ismer- Neredia vagyok. :)
Úgy látom, megint sikerült egy szép kis wall of textes topicot csinálni és néhány hozzászóláson azért elmosolyodtam(főleg amiben nyalásról volt szó). Lényeg a lényeg, tapasztaltam már viharokat itt és én is csináltam már ilyet(Naxxramas-i druid token) és ha már annyira a magunkba nézésről van szó el lehet mondani, hogy a legtöbb ilyen fennakadás véleményem szerint kicsit az e-peen növelésről szól. Simán megeshet, hogy más embernek más a célja ebben a bizniszben,de nem értem akkor miért megy a szájtépés, simán csak tovább kell állni és olyan helyett keresni ami megfelel és nem azt a helyet leírni ahol csalódtál.
Na mindegy igazából megint leírtam azt amit mások már leírtak és akár törölhetném is, de nem fogom mert még a valaki azt hiszi, valami érdemleges lesz a posztban és elolvassa. muhahaha

U.i.: Ha minden jól megy, találkozunk a szülinapon! :)

Neredia
"Először magadban kell létrehozni a változást, amit a világtól követelsz."
/Ghandi/
Neredia
hajdani Klántag

Előző

Vissza: Általános beszélgetés